„ Na jedné straně mi to přirovnání k Justinovi lichotí, protože si ho jako zpěváka vážím. Ale na druhé straně chci být sám za sebe a ne aby si mě lidé spojovali s někým slavným, komu jsem podobný,“ říká nejmladší účastník finále.

DRAMA V PŘÍMÉM PŘENOSU

Právě Harich byl účastníkem jedné z nejemotivnějších scén letošního ročníku soutěže. Když Leoš Mareš dramaticky oznámil, že Martin dostal nejméně hlasů a končí, jedna fanynka dokonce pod pódiem zkolabovala. „Když tam stojíte a nevíte, jestli to padne na vás nebo na toho druhého, je to hodně zvláštní pocit. Může to být začátek něčeho nového, ale taky konec toho krásného v SuperStar, na co si každý rychle zvykne. Jen v tom okamžiku vůbec nevíte, co chcete víc. Jestli se konečně vrátit domů a nebo bojovat dál.“

Fotogalerie
11 fotografií

ANO, ANO, NE, ANO

Martin měl jedinou šanci na záchranu v soutěži – divokou kartu od poroty, kterou museli podpořit tři ze čtyř hodnotitelů. Rytmus byl pro, Gábina Osvaldová po lehkém zaváhání také, Helena Zeťová řekla ne a rozhodující slovo měl Paľo Habera. Martin Harich se na něj díval zaslzenýma očima. „Chci tě ušetřit těchto těžkých chvil a proto mám sto chutí říci ne. Ale máš smůlu. Protože se tak zlepšuješ, zajímá mě, jak budeš zpívat v dalších kolech,“ pronesl Habera. „V okamžiku, kdy mi porota dala divokou kartu, jsem vůbec nevěděl, co si mám myslet. Byl jsem překvapený a šťastný zároveň. Až s odstupem času mi začalo docházet, co se stalo,“ komentuje to student osmiletého gymnázia.

ZPÍVAJÍCÍ TRENÉR POKÉMONŮ

Když byl Martin malý, chtěl být trenérem Pokémonů, tedy postaviček původem z Japonska. Lákaly ho také vlaky, vleky, lanovky, kolotoče, vrtulníky i letadla. Ve čtyřech letech ale dostal do ruky plastový mikrofon a osud byl zpečetěn. Zpěvu se už nevzdal a přidal k němu ještě hru na kytaru. V jeho koníčku ho podporuje především otec, který je sám hudební fanda. „Jsem rád, že mu můžu tak trochu splnit jeho dětský sen,“ směje se slovenský Justin Bieber.

JAK ZAMASKOVAT TRÉMU

Jak přiznává, před každým vysíláním Super- Star mívá trému. „Je tolik věcí, co se dají během přímého přenosu zkazit. Jen blázen by ji neměl. Ale snažíme se ji všichni zakrýt,“ vypráví mladý muzikant, který už připravuje s vlastní kapelou Musitany hope první CD. „Napsal jsem už dost písniček, tak se z nich určitě některé dobré vyberou,“ říká Martin, který si z porotců nejvíce oblíbil Gábinu Osvaldovou, největší respekt u něj naopak vzbuzuje Paľo Habera. A koho tipuje na vítěze? „Gabrielu Gunčíkovou. Má podle mě úplně všechno, co má mít SuperStar. Umí zpívat a je hezká.“

Justin Bieber Martin Harich
Věk 17 15
Začátek kariéry Za jeho slávou stojí maminka, která poté, co syn vyhrál druhé místo v pěvecké soutěži, začala natáčet videa, která umístila na internetový server YouTube. K hudbě ho  přivedl otec, který je muzikant. Jako malému mu koupil kytaru a paličky na bicí. Zpívá od 11 let.
Vzor Justin Timberlake, Usher Robbie Williams, Marián Čekovský
Láska Chodí s herečkou Selenou Gomez Je singl
Zájmy Jazyky, sport Zpěv, kytara, spánek
Výdělky 5 milionů za koncert, 54 milionů za loňskou kampaň na výrobky Proactiv Na výdělky teprve čeká
Sourozenci Mladší sestra Jazmyn (3) Mladší sestra Lenka (12)