Teplákové soupravy a lyžařské čepice, které pamatují dobu hlubokého socialismu, namalované kníry a obočí, a v ruce štangle salámu. To vše, doplněné patřičně tvrdým výrazem, slibovalo velkou show. „Vás chci vidět v Las Vegas,“ volal nevěřícně Jaro, když vtipná dvojice dokončila svou parodii na breakdanceové kapely.

Vtipálci v teplákovkách jsou ženatí

"Netušili jsme, jestli se naše vystoupení bude líbit nebo jestli nás vypískají. Tipovali jsme, že první nás křížkem odbouchne Jaro Slávik, po něm Jan Kraus. Před ním jsme měli největší respekt. Doufali jsme, že u Lucie Bílé projdeme. Ale že se bude Jaro Slávik takhle chechtat, to nás fakt dostalo," neskrývají své nadšení rodáci ze Žatce.

Lukáš, který se živí jako střihač a kameraman, se s Josefem potkal před patnácti lety na aikidu. Oba jsou ženatí. Lukáš má doma pohlednou blondýnku Radku a Pepa zrzku Radku.

"Pár našich kamarádů ze Žatce i naše manželky nás přijeli podpořit i do divadla. Manželky se nervovaly za nás," přiznává Lukáš.

Video
délka: 04:46.78

Brejkdens Bradrs youtube.com

Natáčejí Žateckou prdu

Kluci za dobu dlouhého přátelství zjistili, že se jim líbí stejné filmy, hlavně ty od Andy Kaufmana, a smějí se stejným vtípkům. Oba vyrůstali na scénkách Divadla Sklep a točili krátké filmy.

Pro regionální televizi začali později natáčet recesistické skeče, které pojmenovali Žatecká prda. A občas vystoupili na nějakém maturitním plese nebo jiné akci jako půlnoční překvapení. Během šesti let drsní "brejkdensáři" natočili desítky scének a získali si spoustu fanoušků.

A jistě jich ještě hodně získají. Jejich první televizní vystoupení vyvolalo neuvěřitelnou vlnu nadšení. Chlapci zatím postoupili do užšího výběru, ale zda se objeví v živých vstupech v polovině října, netuší.

Fotogalerie
3 fotografie