4. červen 2020
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav

Sněhulák znásilňuje mrkví i ožralý Santa Claus: 10 tipů na netradiční vánoční filmy

/
 • Blesk.cz vybral deset netradičních vánočních filmů, které vás pobaví.
  Blesk.cz vybral deset netradičních vánočních filmů, které vás pobaví. (INT)
  26. prosince 2019 ● 19:32

  Vánoční filmy jsou obvykle pohádky pro ty nejmenší nebo zamilované fláky s happy endem pro něžné pohlaví. Ne všechny jsou však takové. My jsme vybrali takové filmy, o jejichž existenci jste dost možná ani nevěděli nebo je neviděli. Anebo vám uniklo, že do ranku svátečních filmů spadají. Zde je deset nejšílenějších a nejméně typických vánočních snímků, které si může o svátcích pustit.

 • 1.

  Smrtonosná past

  Originální název: Die Hard
  Žánr: Akční
  Rok vydání: 1988
  Hrají: Bruce Willis, Alan Rickman

  Smrtonosnou past jste určitě viděli nesčetněkrát. Možná jste ale už zapomněli, že jde o klasický akční snímek, který se odehrává o Vánocích. Právě v tomto období je nejvhodnější si ho pustit. Newyorský policista John McClane se vydává do Los Angeles na vánoční večírek za svou odloučenou manželkou. Jenže mrakodrap Nakatomi Plaza, ve kterém se odehrává, přepadnou teroristé vedení Hansem Gruberem. Neřádi však netuší, že se v budově nachází ostřílený policista, který si s nimi poradí i naboso.

 • 2.

  Gremlins

  Originální název: Gremlins
  Žánr: Hororová komedie
  Rok vydání: 1984
  Hrají: Zach Galligan, Corey Feldman

  Randall Peltzer nechal vánoční dárky opět na poslední chvíli. Aby sehnal něco pěkného pro syna Billyho, zamíří do čínské čtvrti, kde koupí záhadného a roztomilého tvora zvaného mogwai. Jeho majitel však musí dodržovat striktní pravidla při jeho výchově. Nikdy se nesmí krmit po půlnoci a za žádnou cenu se nesmí namočit. Billy je z dárku nadšený a slíbí, že pravidla dodrží. Jenže co čert nechtěl, mogwai je namočen a vypustí várku svých potomků. Ti se pak nažerou v nevhodný čas a změní se v krvelačné gremliny, kteří koušou vše kolem sebe a vraždí nevinné.

 • 3.

  Jack Frost: Sněhový zabiják

  Originální název: Jack Frost
  Žánr: Hororová komedie
  Rok vydání: 1997
  Hrají: Christopher Allport, Shannon Elizabeth

  Jack Frost je krutý sériový vrah, který připravil o život mnoho nevinných lidí. Policie ve městečku Snowmonton ho však konečně dopadla. Když je převážen k exekuci, stane se neštěstí. Frost uniká, ale přichází do styku s chemickou látkou, která ho roztaví a přemění ve sníh. Z nelítostného vraha se tak stává zabijácký sněhulák, který pokračuje ve své práci. Zabíjení je však o mnoho nápaditější. Extravagantní béčková hororová komedie obsahuje kultovní scénu, ve které si Jack Frost sundá z nosu mrkev, připevní ji na svůj spodek a znásilní s ní svou oběť k smrti. Jo, tohle je neskutečná ptákovina.

 • 4.

  Krampus: Táhni k čertu

  Originální název: Krampus
  Žánr: Fantasy rodinná komedie
  Rok vydání: 2015
  Hrají: Adam Scott, David Koechner

  Krampus je zlé rohaté stvoření, o němž kolují mýty především v Rakousku a Německu. Je variací českého čerta, který unáší lidi a nejraději děti, které nevěří na ducha Vánoc. Rodinný snímek vypráví o famílii, kterou o svátcích sužují nejenom nevychovaní příbuzní, ale později i samotný Krampus. A na rozsévání vánočního teroru není sám. Rodinu terorizují i další monstra včetně agresivních vánočních perníčků. Svátky radosti a pohody se mění v horor, který má pro americké snímky netradiční vyvrcholení. I když nejde o film, u kterého se budete bát, jeho vyvrcholení je temné a překvapivé.

 • 5.

  Santa je úchyl

  Originální název: Bad Santa
  Žánr: Sprostá komedie
  Rok vydání: 2003
  Hrají: Billy Bob Thornton, Tony Cox

  Willie a jeho kamarád lilipután Marcus jsou profesionální zloději. Rok co rok se převlékají za Santa Clause a jeho malého pomocníka Elfa. Vystupují v nákupních střediscích, které pak vykrádají. Jenže Willie je obrovský potížista. Jde o alkoholika, který se pomočuje, řetězově kouří a nedokáže říct ne análu s obézními prostitutkami. Že se všechno podělá, je jasné. Jenže Willie nakonec ukáže, že kromě slovníku dlaždiče a silných jater má i dobré srdce. Vánoce tak možná budou zachráněny. Santa je úchyl je černou komedií, která je nevhodná pro slabé nátury.

 • 6.

  Batman se vrací

  Originální název: Batman Returns
  Žánr: Temný superhrdinský thriller
  Rok vydání: 1992
  Hrají: Michael Keaton, Michelle Pfeiffer, Danny DeVito

  Podle některých fanoušků (včetně mě) nejlepší snímek s netopýřím superhrdinou vůbec temnou vánoční atmosférou vyloženě hýří. Gotham je plný svátečních výzdob, které přesto nedokážou skrýt jeho prohnilost kriminalitou. Ve filmu po boku Michaela Keatona jako Batmana září Michelle Pfeiffer jako Catwoman v latexovém oblečku a Danny DeVito pod tunami make-upu jako Tučňák. Kdo by si nepamatoval vánočně-taneční scénu s Brucem Waynem a Selinou Kyle, při níž zazní legendární hláška: „Jmelí může být smrtící, pokud ho sníte.“?

 • 7.

  Ukradené Vánoce

  Originální název: Nightmare Before Christmas
  Žánr: Animovaný muzikál
  Rok vydání: 1993
  Hrají: Chris Sarandon, Danny Elfman, Catherine O’Hara

  Hororový a morbidní nádech je díky produkci Tima Burtona znát, jinak jde o vcelku klasický a známý vánoční snímek. Hlavním hrdinou Ukradených Vánoc je sympatický kostlivec Jack Skellington, který vládne městu Halloween. V něm ho zbožňují, ale on je znuděný strašidelnými slavnostmi, které dělají vlkodlaci, duchové a další potvory stále dokola. Poté, co zavítá do Vánočního města, se rozhodne, že unese Santa Clause a udělá Vánoce po svém. Film je i přes svůj hororový nádech milý a k tomu velmi stylový. Mohou za to nejenom písně, ale i krásná fázová animace.

 • 8.

  Go

  Originální název: Go
  Žánr: Komediální thriller
  Rok vydání: 1999
  Hrají: Katie Holmes, Timothy Olyphant

  Jsou Vánoce a osudy tří kamarádů se protínají v supermarketu, kde pracují. Ve hře je prodej 20 extází, výlet do Las Vegas a policejní šťára. V tomto kultovním snímku z taneční scény, který eskaluje na party, nechybí humor, napětí, sex ani scény s drogami. Tři osudy potížistů se totiž vzájemně proplétají až Tarantinovsky a zápletka postupně graduje celý film. I když tento film režiséra Douga Limana vyloženě komerčně nezabodoval, postupem času se z něj stal kult. Go z konce 90. let se navíc pyšní luxusním a převážně elektronickým soundtrackem od BTho. Písničkový hudební doprovod je taktéž bombastický.

 • 9.

  L. A. – Přísně tajné

  Originální název: L.A. Confidential
  Žánr: Krimi, neo-noir
  Rok vydání: 1997
  Hrají: Russell Crowe, Kevin Spacey, Guy Pearce

  Cože? Tahle kultovní kriminálka odehrávající se v 50. letech a vánoční film? To víte, že ano. Všechno ve filmu totiž odstartuje jeden nevydařený alkoholický večírek o Vánocích na policejní stanici. Film vypráví o osudech tří detektivů, kteří postupně odkrývají prohnilost Hollywoodu i špínu ve vlastních policejních řadách. V ceněném snímku, který získal dva Oscary, válí hlavní představitelé Russell Crowe, Kevin Spacey, Guy Pearce a Kim Basinger. I když hrají Vánoce roli jenom v úvodu snímku, má tento neo-noir hutnou atmosféru, která by se dala krájet.

 • 10.

  Rocky IV

  Originální název: Rocky IV
  Žánr: Sportovní drama
  Rok vydání: 1985
  Hrají: Sylvester Stallone, Dolph Lundgren

   

  Čtvrtý a podle některých fanoušků nejlepší díl boxerské série Rocky má k tradičnímu vánočnímu filmu daleko. Italský hřebec ve filmu sleduje smrt svého bývalého soka a kamaráda Apollo Creeda, kterého zabije sovětský a steroidy poháněný bijec Ivan Drago. Rocky slibuje, že přítele pomstí, a tak namísto zdobení vánočního stromečku odjíždí na Sibiř, kde trénuje v nehostinných a chladných podmínkách. Vendeta proti Dragovi se odehraje přímo na Štědrý den. Dějová linka snímku pokračuje ve filmu Creed II z roku 2018, v němž se spolu utkají synové Creeda i Draga.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 11

muscula: De Postelo s mrkví? tu jsem dlouho neviděl

(27. 12. 2019 07:09)

tomik007: KONECZNE nejaky realisticy film o vanocich

(23. 12. 2018 16:54)

gabreta: Tak kdopak se přiživuje na mojem nicku? Že by redakce? Tohle jsem nepsal já!!

(23. 12. 2018 11:54)

Taurus70: Jake filmy takovy narod💩💩💩💩💩

(23. 12. 2018 10:33)

hejhej: Vadí mi, že se všude neustále cpe nějaký podělaný americký Santa Claus. Za totáče cpali dědu mráze, ale u nás, alespoň normálních lidí, přetrvává Ježíšek. Proč my pořád musíme jako idioti někoho kopírovat !!!!! Kultura jde u nás do kopru, díky hloupým lidem.

(23. 12. 2018 09:02)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy