S režisérem, scenáristou a hercem Ladislavem Smoljakem, který zemřel po těžké nemoci v neděli 6. června ve věku osmasedmdesáti let, se veřejnost rozloučila v pátek v divadle Járy Cimrmana a rodina a přátelé na Olšanském hřbitově.

Celý obřad trval necelou půlhodinu. Na začátku zněla hudba a tiše se vzpomínalo. Pozůstalí měli možnost naposledy vidět Ladislava Smoljaka v odkryté rakvi. Jan Svěrák s manželkou seděli ve druhé řadě, za nimi pak exprezident Václav Havel, který přišel bez manželky, v doprovodu bodyguardů.

Video
délka: 00:34.65

Pohřeb Ladislava Smoljaka na Olšanských hřbitovech Petr Steiner, Martin Mithofer

Po hudbě přišly na řadu projevy Zdeňka Svěráka a jedné ze Smoljakových dcer. "Dcera pana Smoljaka měla moc pěkný a emotivní projev," řekla paní, co se vyšla ven ze sálu nadýchat čerstvého vzduchu. Smutný proslov si připravil také Zdeněk Svěrák, který se na pódiu rozplakal.

Rozloučit se přišli rodinní příslušníci a nejbližší kamarádi Smoljaka, především herci z divadla Járy Cimrmana. Ti by se večer měli ještě jednou sejít v divadle a zavzpomínat tak na tohoto báječného člověka, který svým laskavým humorem těšil mnohé diváky.

Fotogalerie
8 fotografií