Tři monarchové tradičních království uvnitř nejlidnatější země kontinentu se rozhodli udělit britské vévodkyni titul nejčestnější – Ada Mazi, Omu z Arochukwu.

Ada Mazi můžeme přeložit jako »dcera vůdce« a Omu značí »nejvyšší mezi ženami«. Význam obřadu pak podtrhuje fakt, že afričtí králové opouštejí své paláce jen při zásadních událostech a kvůli hostům, k nimž chovají nejvyšší úctu. „Nesmírně si této pocty vážím. Chybí mi tu mé děti, ale je symbolické, že právě na Den matek jsem měla možnost poprvé navštívit svou mateřskou zemi,“ svěřila se Meghan bezprostředně po ceremonii.

„Děkujeme moc za vřelé přijetí. Ani nevím, jak jsem se k tomuto nachomýtl, ale být svědkem takto významného momentu mé ženy pro mě znamená neskutečně mnoho,“ doplnil princ Harry.

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Listování »ubrečenými« memoáry prince Harryho pdc, blp, Červený Chebotareva

Titul princezny navíc patří pouze jí (nevyvdala ho), pokud by tak na londýnském dvoře měli dodržovat protokol, musela by se princezna Kate (42) poklonit Meghan, ne naopak! S novou hodností se jí navíc vrací oslovení »Její královská Výsost«, které opuštěním života po boku královské rodiny ztratila...

 

Nigérie je země, v níž žije pětina všech obyvatel Afriky (cca 219 milionů). Rozloha činí 923 768 km², což je o 700 tisíc km² více než má Spojené království. Jde o federativní republiku, v rámci níž ovšem fungují starobylá království.

Meghan Markleová je ze 42 % nigerijské krve. Odhalil to test DNA.

Fotogalerie
50 fotografií