Zatímco slavní manželé princ Harry (38) a Meghan Markleová (41) na sebe strhávají pozornost jedním skandálem za druhým, jejich nejmladší dítko mezitím poměrně v tichosti oslavilo druhé narozeniny. 

Oslava princezny Lilibet Diany proběhla v rodinném luxusním sídle v Montecitu v Kalifornii za přítomnosti nejbližších přátel slavné rodiny. Podle novinářky Jennie Bondové (72), která se specializuje na královskou rodinu, je nanejvýš pravděpodobné, že mezi nimi byla i nejedna slavná osobnost.

„Očekávala bych, že tam bude i pár celebrit a že šlo o uvolněnou, neformální párty, na které snad nechyběla ani další batolata,“ svěřila se pro časopis OK! Magazine

„Bylo by hezké si myslet, že součástí dne by mohl být videohovor s Lilibetiným dědečkem králem Karlem III. Možná byl zařízen nějaký dárek, který byl doručen do Montecita,“ zapřemítala. 

Královská rodina významně mlčí

Příbuzní holčičky z řad britské královské rodiny významně mlčí a přání k narozeninám se zatím neobjevilo na žádné oficiální platformě. O tom, zda blahopřání poslali alespoň soukromě, nejsou žádné zprávy.

Dárek od krále

Webu New Idea se ovšem podařilo zjistit, že král Karel III. (74) rozhodně na velký den své vnučky nezapomněl a dárek skutečně připravil. „Karel pověřil své asistenty, aby zařídili na míru vytvořený zahradní domeček podobný tomu, jaký měly královna Alžběta II. a princezna Margaret, když byly malé,“ prozradil dobře informovaný zdroj. 

„Chce dát Lili něco, co bude moci používat a co bude jenom její. Bude si to pamatovat navždy –  bude to to nejlepší překvapení!“ tvrdí zdroj. 

Slavil i bráška

Nedávno své narozeniny oslavil i Lilibetin starší bráška princ Archie (4). Jeho velký den připadl shodou okolností přesně na to samé datum jako dědova korunovace – 6. května. Princ Harry se proto na synovu oslavu tak trochu vymluvil a ještě tentýž den po příletu do Británie zmizel zpátky do USA. Zda chlapci Karel III. věnoval nějaký dárek, případně jaký, není známo. 

Video
délka: 02:36.44
Video se připravuje ...

Královská zaměstnání. Jaké vykonávali profese, než se stali členy královské rodiny na plný úvazek? Videohub

Fotogalerie
93 fotografií