Princ Harry (38) i Buckinghamský palác nedávno konečně oznámili, jak to vlastně bude s Harryho účastí na korunovaci jeho otce - zatímco mladší syn krále na ceremoniál přijede, jeho manželka Meghan i obě děti zůstanou doma v Kalifornii.

Podle zdrojů britského webu Mirror rozhodnutí předcházely týdny dohadů a plánování mezi princem a zaměstnanci paláce. Velkou roli prý sehrály Harryho obavy o bezpečnost. Nakonec se usnesli, že Meghan zůstane doma v rezidenci manželů za téměř 300 milionů korun v kalifornském Montecitu.

Naštvaná vévodkyně

Rozhodnutí bylo veřejností i královskou rodinou přijato velmi kladně. Sama Meghan ale nadšení nesdílí… Podle zdrojů webu ji celá věc pořádně naštvala! Nelíbí se jí, že by její děti - princezna Lilibet (1) a princ Archie, který v den korunovace oslaví 4. narozeniny - měly o historický okamžik zůstat ochuzeny.

„Cirkus nepřijede!“

Zaměstnanci paláce mezitím bouchali pomyslné šampaňské a radovali se, že „cirkus do města nepřijede“. Někteří se ovšem postavili i na stranu neoblíbené vévodkyně. „Byla by kritizovaná, kdyby přijela, ale i kdyby nepřijela,“ zněly například některé názory, podle nichž byla postavena do skutečně prekérní pozice.

„Jako matka nejspíše dělá to, co je pro její malé děti nejlepší. Lidé by to měli ocenit,“ vyjádřil se jeden ze zaměstnanců. Jak se zdá, pořádně přitom ale skřípe zuby.

Video
délka: 02:09.76
Video se připravuje ...

Fiala míří za Bidenem do Polska. Kolaps Meghan kvůli South Parku! A Putin zrušil dohodu. Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters

Fotogalerie
157 fotografií