Není pochyb, že „černá ovce“ britské monarchie, tedy princ Harry, jenž se svou manželkou Meghan Markleovou (41) prchl do USA, kde dává jedno šokující interview za druhým, leží členům své rodiny v žaludku. K určitému pokroku však došlo na začátku tohoto roku, když se vévoda s vévodkyní ze Sussexu zastavili v Británii na cestě do Haagu, kde propagovali Invictus Games. Podle knihy The New Royals královské expertky Katie Nichollové (46) došlo k pozoruhodnému okamžiku.

Tehdy ještě princ Charles (73), jenž je dnes králem Karlem III., prý trval na setkání s Harrym a Meghan ještě před jejich audiencí u královny. Podle jednoho zasvěceného, kterého citoval deník VanityFair, se chtěl ujistit, že se na Alžbětu II. (†96) nepokusí Harry zapůsobit tak, jak to dělá jeho strýček, princ Andrew (62) - jenž ji údajně dokázal vždy přimět, aby s čímkoli souhlasila (to, že za něj zaplatila neskutečně vysoké odškodné ženě, kterou měl před lety zneužít, je prý této jeho manipulace jasným důkazem).

Video
délka: 02:39.36
Video se připravuje ...

Usmiřovací cesta Harryho a Meghan: 15 minut s Charlesem a strach z Williama? Profimedia.cz

Setkání s Charlesem a jeho manželkou Camillou (74) bylo ale podstatně trapnější než následný srdečný čaj Harryho a Meghan s královnou. Nic se totiž nevyvíjelo tak, jak mělo. Sussexové přijeli se zpožděním a Charles tak měl jen 15 minut na to, aby si pohovořil se svým synem a snachou, než musel odjet na Royal Maundy Service na hrad Windsor. Tam tehdy úplně poprvé oficiálně zastupoval královnu. Poté, co se otec se synem srdečně pozdravili, nastaly chvíle napětí. 

„Harry šel dovnitř s objetím a s nejlepšími úmysly a řekl, že chce vyčistit vzduch,“ citoval magazín rodinného přítele. „A co víc, navrhl, aby použili prostředníka, aby se pokusili věci vyřešit. Charlese to poněkud zmátlo... a Camilla smíchy vyprskla svůj čaj.“ To, že by rodinné spory měl za ně řešit někdo třetí, se následníkovi trůnu nezamlouvalo. A ještě méně jeho paní... „Řekla Harrymu, že je to směšné. Jsou přece rodina, tak si to mezi sebou vyřeší sami.“ Usmíření se tak opět nekonalo...

Fotogalerie
126 fotografií