Ačkoliv mají Harry s Meghan pověst královských průšvihářů, snaží se teď ze všech sil podpořit zbytek klanu a nevybočovat z řady. Zůstávají dál v Londýně, i když by jistě nejraději byli doma v kalifornském Montecitu se svými dvěma dětmi - Archiem (3) a Lilibet(1). O nich se ještě donedávna spekulovalo, že by mohly na pohřeb dorazit, ale podle nejnovějších zpráv se zatím vévodové ze Sussexu s ratolestmi neshledali. 

Zdá se, že je doma v Los Angeles dál hlídají jejich chůvy a též babička, tedy Meghanina maminka Doria Raglandová (66). Ta byla nyní v Americe spatřena na ulici a je víc než jasné, že kdyby snad chtěli Harry a Meghan mít děti u sebe, doprovázela by je právě babička Doria. 

Meghan s Harrym teď ale přidělává starost i další věc, a to podivná komunikace královské rodiny. Dostali totiž oficiální pozvánku na nedělní recepci, kterou pořádá pro světové velvyslance a hlavy států nový král Karel III. (73) s královnou manželkou, tedy Camillou (75). Jenže už jim nikdo neřekl, že došlo ke změně a pozvání neplatí, jelikož je akce výhradně určená pracujícím členům královské rodiny.

A těmi vévodové už rozhodně nejsou, zhruba od té doby, co se přestěhovali z Británie a vzdali se svých povinností. Občas to ale vypadá, jako by přinejmenším čekali, že jim nějaká ta privilegia zůstanou.

Na druhou stranu je pravda, že by jim asi měl někdo oznámit, že na recepci nemají chodit. Oni se ale podle Page Six zprávu dočetli až z médií. „Harry a Meghan dostali pozvání a nikdo jim vlastně neřekl, že už to neplatí. Bylo mi řečeno, že na to přišli až z médií,“ uvedl zdroj pro Page Six.

Zemřela královna Alžběta II.
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Refresh
Datum:
Zobrazit další dny
 
07:34
19. 9. 2022

V Londýně se uzavřely dveře Westminsterského sálu, kde se veřejnost loučila se zesnulou královnou Alžbětou. Rakev bude převezena k bohoslužbě.

 
05:31
19. 9. 2022

Ještě v neděli večer král Karel III. spolu s manželkou Camillou poděkovali všem lidem, kteří přišli vzdát hold zemřelé královně Alžbětě II. 

 

„Jsme nad míru dojati tím, kolik lidí si dalo tu práci, aby přišlo vzdát hold celoživotní službě mé drahé matky a zesnulé královny,“ uvedl podle agentury AP Karel III. ve vyjádření zveřejněném Buckinghamským palácem.

 

„Zatímco se připravujeme na poslední rozloučení, chtěl bych poděkovat všem těm nesčetným lidem, kteří mně i celé mé rodině byli v době zármutku oporou a útěchou,“ dodal král.

 

Britské úřady zároveň oznámily, že fronta k rakvi, která je vystavena ve Westminsterském sálu britského parlamentu, dosáhla své plné kapacity a uzavírá se. 

 
05:24
19. 9. 2022

Dobré ráno, vážení čtenáři, Británie dnes pohřbí královnu Alžbětu II. Ve Westminsterském opatství a na hradě Winsdor se budou konat celkem tři smuteční obřady. Největší z nich, až pro 2000 hostů z celého světa, začne ve 12:00 SELČ. Druhého se odpoledne zúčastní 800 hostů a třetího večer jen královská rodina. 

 

V 07:30 SELČ se dnes pro veřejnost uzavře Westminsterský sál v sídle parlamentu, kde byla od středy na katafalku vystavená rakev s královninými ostatky. Rakev se během dne několikrát přesune a ve smutečních průvodech ji doprovodí král Karel III. i další členové královské rodiny.

 

Na sklonku dne přijde soukromý obřad královské rodiny. V půl deváté večer SELČ bude Alžběta II. uložena na hradě Windsor do královské hrobky vedle svého manžela prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Video
Video se připravuje ...

Královská zaměstnání. Jaké vykonávali profese, než se stali členy královské rodiny na plný úvazek? Videohub

Fotogalerie
181 fotografií