Vévodové ze Sussexu jsou považovaní za problémové členy královské rodiny, ostatně před časem prchli do Ameriky, vzdali se svých povinností a začali dávat na všechny strany kritické rozhovory. Zřejmě ale tak trochu čekali, že v Británii je stál budou vítat s otevřenou náručí a všechny výhody jim zůstanou.

Tak to se ovšem spletli. Britská monarchie má svá jasná pravidla a nic »navíc«, ani žádné výjimky, se jim prostě nedostane. Jejich děti sice získají tituly princ a princezna, ale už ne Jeho či Její královská výsost. A nezdární Harry a Meghan se nyní nebudou smět účastnit ani slavnostní recepce pořádané králem. 

Ještě před pár dny to vypadalo, že vévoda s chotí dostali na akci pozvánku, ale to se teď změnilo. Podle britského Daily Mailu jim byla účast zrušena s tím, že tato událost je výhradně určená jen pracujícím členům královské rodiny. Těžko říct, jak na to pár reagoval.

Třeba se už těšili, že se připojí k světové elitě. Na nedělní recepci v Buckinghamském paláci jsou totiž pozváni velvyslanci z různých zemí, členové ostatních královských rodů Evropy a představitelé dalších států. Pozvání od krále obdrželi například americký prezident Joe Biden (79), ukrajinská první dáma Olena Zelenská (44) či francouzská hlava státu Emmanuel Macron (44). 

Ti všichni a mnozí další o víkendu přiletí do Londýna, aby se zde mohli účastnit pondělního pohřbu královny Alžběty II. (†96). Na recepci se jim dostane uvítání od prince a princezny z Walesu, tedy Williama (40) s Kate (40) a také od hraběte z Wessexu a jeho paní - prince Edwarda (58) a Sophie (57). 

Video
délka: 15:29.00
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Harryho k alkoholu a večírkům přivedl William, říká spisovatel Robert Lacey Jiří Marek, Lukáš Červený

Fotogalerie
127 fotografií