Mezi královskými sourozenci zřejmě jenom tak soulad nezavládne. Lilibet (1) se podle všeho během své první cesty do Spojeného království nesetkala se svými bratranci a sestřenicí z Cambridge. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu sice podle DailyMail pojali pozvání prince Williama, Kate a jejich dětí, prince George (8), princeznu Charlotte (7) a prince Louise (4) na Lilibetinu oslavu prvních narozenin jako příležitost ke smíru – oni však pozvání do Frogmore Cottage odmítli a nikdo z nich se akce nezúčastnil.

Zdroj řekl americkým novinám, že vztahy mezi bratry jsou „stále napjaté“ a že se „William stále obává trávit čas o samotě s Harrym, protože nikdy nevíte, co o tom všem může být později řečeno“. Narozeninová párty maličké Lilibet se konala 4. června a nechyběl na ní pochopitelně princ Harry, Meghan a malý Archie (3), jenže William i s rodinou byli zatím na zámku v Cardiffu, kde slavili platinové jubileum královny Alžběty II. (96).

VIDEO: Usmiřovací cesta Harryho a Meghan: 15 minut s Charlesem a strach z Williama?

Video
délka: 02:39.36
Video se připravuje ...

Usmiřovací cesta Harryho a Meghan: 15 minut s Charlesem a strach z Williama? Profimedia.cz

Williama a Harryho oddělila roztržka, která začala v březnu 2019. Tehdy William údajně vyhodil Harryho a Meghan z Kensingtonského paláce kvůli údajné šikaně zaměstnanců. Tohle tvrzení se objevilo v knize Roberta Laceyho Battle of Brothers, která vyšla ještě předtím, než Harry a Meghan šli do show Oprah Winfreyové (68), v níž poskytli své dnes již legendární šokující interview. Nejenom, že obvinili královskou rodinu z rasismu, jelikož řešili barvu pleti tehdy ještě nenarozeného Meghanina syna, ale také tvrdili, že jim byla odepřena pomoc, když měla Meghan v šestém měsíci těhotenství deprese a zvažovala sebevraždu.

Harry, jenž vyrůstal s takzvanou zlatou lžičkou v puse, se také nechal slyšet, že jeho bratr a otec byli „vězni“ instituce monarchie. I to byl prý důvod, proč se společně se svou paní nechali vyloučit z řad pracujících členů královské rodiny a přesunuli se za velkou louži do Kalifornie, aby zde začali nový život mimo drobnohled médií. Místo toho však začali dávat jeden rozhovor za druhým, ve kterých si nebrali servítky a kydali na své bližní špínu. Přesto však svého druhého potomka, dcerku, pojmenovali Lilibet na počest královny. Právě tak ji totiž láskyplně oslovoval její manžel princ Philip (†99).

Fotogalerie
135 fotografií