Otec Meghan Markleové, Thomas Markle, byl v sobotu večer propuštěn z nemocnice. „Cítím obrovskou vděčnost a vím, jaké mám štěstí, že jsem naživu,“ řekl 77letý Thomas listu Daily Mail Sunday. „Chci poděkovat všem, zvláště skvělým lékařům a sestrám, kteří mi zachránili život. Jsou to andělé," uvedl.

Markleovi se dostalo podpory i z řad veřejnosti. Podle jeho slov dostával zprávy z celého světa, ve kterých mu lidé přáli hodně sil. „Lidé byli tak laskaví,“ rozplýval se a přiznal, že ho to hluboce dojalo. 

Markle zatím nemůže mluvit a veškerá svá vyjádření napsal fixou na smývatelnou tabulku. „Teď nemohu mluvit, ale tvrdě na tom pracuji, a až budu moci, náležitě lidem poděkuji,“ vzkázal všem. Držitel ceny Emmy poznamenal, že čelí „těžké bitvě“, ale je odhodlán „uzdravit se“.

Daily Mail také hovořil s Thomasovým synem Thomasem Marklem Jr., který prozradil, že byl zrovna na návštěvě u rodiny v Oregonu, když mu v pondělí večer zavolali, že jeho táta dostal mozkovou mrtvici.

„Budu tu pro tátu a udělám vše, co bude potřeba, abych mu pomohl na jeho cestě k uzdravení,“ podpořil tátu prostřední syn. „Pro všechny to byl hrozný šok, ale táta je silný muž,“ řekl Thomas Jr. a dodal, že jeho otec už s pomocí logopeda „udělal velké pokroky“.

Samantha viní Meghan

TMZ v úterý oznámilo, že Thomas byl převezen z Mexika, kde žije, do nemocnice v San Diegu v Kalifornii s příznaky podobnými mrtvici. Jeho dcera Samantha Markle později pro Daily Mail řekla: „Potřebuje si jen odpočinout. Je šílené, jak moc trpěl a čím vším si musel projít kvůli ignoraci od mé sestry Meghan v posledních několika letech. To je neodpustitelné,“ ostře se pustila do nejmladší sestry.

Meghan ho chce zkontaktovat soukromě

Zatímco Meghan zatím veřejně na zprávy o zdravotním stavu svého otce nereagovala, zdroj pro Daily Mirror uvedl, že je „znepokojená“ a „chce vědět, zda existuje nějaký způsob, jak kontaktovat svého otce soukromě, bez toho, aniž by o tom věděli či se zapojovali další příbuzní.“

Svatbu zmeškal kvůli operaci srdce

Vévodkyně ze Sussexu a její otec jsou dlouhodobě odcizeni a už roky se nestýkají, ačkoli to Markleovi prý dělá velké starosti. Hnutím osudu navíc v květnu 2018 Markle zmeškal svatbu své dcery s princem Harrym kvůli operaci srdce. 

VIDEO: Usmiřovací cesta Harryho a Meghan: 15 minut s Charlesem a strach z Williama?

Video
délka: 02:39.36
Video se připravuje ...

Usmiřovací cesta Harryho a Meghan: 15 minut s Charlesem a strach z Williama? Profimedia.cz

Fotogalerie
104 fotografií