Podle britského listu The Daily Mail informovala královna Alžběta svou rodinu, že už se cítí mnohem lépe a velmi se prý těší na společnou oslavu Vánoc na zámku Sandringham. 

V posledních dnech panovaly obavy o její zdraví, protože zrušila několik veřejných vystoupení. Poprvé za 22 let přitom nebyla přítomná ani na slavnosti ke Dni veteránů a kvůli nespecifikovým problémům musela strávit noc v nemocnici. Pak jí lékaři doporučili klid na lůžku v pohodlí domova. 

Teď už je prý ale všechno v pořádku. To potvrdil i britský premiér Boris Johnson, který se s ní před několika dny setkal ve Windsoru. 

VIDEO: V prvních dvou řadách televizní verze The Crown přesvědčivě ztvárnili královský pár Claire Foy (34) a Matthew Robert Smith (35). • Trailer.

Video
délka: 02:52.62

V prvních dvou řadách televizní verze The Crown přesvědčivě ztvárnili královský pár Claire Foy (34) a Matthew Robert Smith (35). • Trailer. Omega, Netflix

Podle královny už ji žádné zvláštní potíže netrápí a podle listu Mirror plánuje na 17. prosinec cestu na své panství v Norfolku. Nepojede ale tradičně vlakem z Londýna do Kings Lynnu – namísto toho zhruba 50 minut poletí vrtulníkem z Windsoru. 

Mezi pozvanými nechybí Charles (73) a Camilla (74), William (39), Kate (39) a jejich tři děti. Pozvánku dostal také princ Edward (57), princezna Anne (71) a dcery prince Andrewa (61), princezny Beatrice (33) a Eugenie (31) i s rodinami. Princ Harry (37) ale zřejmě nepřijede.

Půjde o první vánoční svátky, které královna stráví bez svého zesnulého manžela, prince Philipa(†99). Zároveň se ale po delší době může rodina sejít v hojnějším počtu.

„Jako u spousty jiných rodin je to poprvé, co se Její výsost může setkat i se členy rozšířené rodiny poté, co byli tak dlouho drženi od sebe kvůli koronavirové pandemii,“ uvedl zdroj z paláce. 

VIDEO: Tyto celebrity pojí příbuzenský vztah, věřili byste?

Video
délka: 01:46.76

Tyto celebrity pojí příbuzenský vztah, věřili byste? Videohub

Fotogalerie
201 fotografií