V den narození malé Lilibet si „neznámí kupci“ zakoupili internetovou doménu lilibetdiana.com. Podle listu Daily Mail proběhl prodej prostřednictvím zprostředkovatele z amerického státu Arizona, jehož motto volně přeloženo zní „Vaše identita je pouze naší záležitostí“. Jelikož se webová stránka prodala 4. června, tedy dva dny předtím, než se svět dozvěděl o narození nejmladšího Sussexe, je identita nových majitelů více než do očí bijící.

Britskou verzi domény pak vévodové koupili v neděli, kdy se veřejnosti svěřili s radostnou zprávou. Podle různých teorií budou obě domény přesměrovávat uživatele na jejich nadaci Archewell, případě jménem dcery založí zbrusu novou.

Jak se stránkami naloží, ovšem nikoho příliš nezajímá. Fanouškům královské rodiny přijde velmi podlé, že Meghan a Harry si zakoupením domén licencovali přezdívku královny Alžběty II. (95) a považují to za obrovský podraz vůči panovnici.

„Největší urážka!“ běsnila jedna pisatelka. „Ani na minutu nevěřím, že pojmenováním dcery Lilibet nabídli monarchům olivovou ratolest. Je to jen o posílení vazeb mezi značkou Sussex a královskou rodinou,“ dodala další. „Nevycházím z údivu, že dosáhli nového dna. Láme mi srdce, že z královniny osobní přezdívky budou profitovat,“ kroutil hlavou třetí fanoušek.

VIDEO: Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru

Video
délka: 06:40.40

Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru Mall.tv

Fotogalerie
99 fotografií