Jeden z nejpopulárnějších párů britské královské rodiny, tedy princ William a Kate Middletonová, na svém oficiálním profilu na instagramu zveřejnili v den jejich výročí sňatku půvabné fotografie, z nichž je snad i těm nejzarytějším cynikům jasné, že se mají rádi a že nejde jenom o strojené úsměvy do připravených fotoaparátů. I po deseti letech to mezi nimi zcela evidentně jiskří jako v první den, kdy se na Univerzitě v St. Andrews princ William zakoukal do půvabné spolužačky, kterak se na přehlídkovém mole promenáduje ve velmi odvážném outfitu.

Na romantických výročních portrétech, které vznikly v zahradách Kensingtonského paláce, vévodkyně z Cambridge ohromila drahými šperky, kterými se na focení ozdobila: Na krku se jí totiž blyštěl přívěsek ve tvaru drobné kytičky, který ještě dosud nikdy ve společnosti neměla. Spekuluje se proto, že drobný klenot v hodnotě 9 tisíc liber, tedy 268 623 korun, mohl být dárkem od jejího muže.

Elegantní náhrdelník od značky Asprey je na e-shopu popsán jako model představující „typicky anglickou sedmikrásku“. Třpytivý šperk obsahuje diamantové plátky a ve středu je diamant, jenž je vsazen do osmnáctikarátového bílého zlata.

VIDEO: Svatba prince Williama a Kate Middletonové

Klenoty s květinovým motivem jsou u vévodkyně z Cambridge poměrně oblíbené - na své první oficiální návštěvě Irské republiky loni v březnu měla na uších dost podobné náušnice. Ty byly ovšem ještě dražší - údajně stály 17 300 liber, což je téměř 514 tisíc korun.

V ostrém kontrastu s drahým klenotem jsou Kateiny modré šaty, co na snímek zvolila. Ty se totiž daly koupit jako běžná konfekce. Zájemkyně si tento modrý model Avery od značky High Street Ghost mohly v Anglii pořídit za 195 liber, tedy za 5,8 tisíc korun. Podle britského deníku Daily Mail však již nejsou na skladě. Vykoupili je snad už fandové královské rodiny?

Fotogalerie
56 fotografií