Meghan Oprah Winfreyové (67) pyšně tvrdila, že si Harryho vzala tři dny před opulentní svatbou 19. května 2018. Pod tíhou názorů expertů i nevyvratitelných důkazů byl „tajný obřad jen pro nás dva“ následně přeformulován na „pouhou výměnu slibů“, což jen podrylo důvěryhodnost celého březnového interview.

Jak sám arcibiskup z Canterbury, který po vypuknutí kauzy měsíc bedlivě sledoval dění a přemýšlel, kdy do diskuze vstoupit, tvrdí, z podepsání falešného oddacího listu by za předpokladu, že je platná tajná svatba a druhá ne, čelil kolosálním opletačkám se zákonem.

„Před svatbou jsem měl několik soukromých setkání s vévodkyní a vévodou. Zákonná svatba proběhla v sobotu (19. května). Podepsal jsem oddací list, což je právní dokument, a spáchal bych závažný trestný čin, kdybych ho podepsal s vědomím, že je falešný,“ uvedl na pravou míru v rozhovoru s italským listem La Repubblica, o kterém informoval server Daily Mail.

Arcibiskup na otázku, co v den údajného tajného sňatku proběhlo, odmítl odpovědět. „Usuzujte z toho, co chcete, zákonná svatba proběhla v sobotu, co se dělo při jiných střetnutích, to už nepovím,“ odbyl reportéra. Podle vyjádření Sussexů krátce po zveřejnění uniklého oddacího listu si vyměnili sliby, ačkoliv se v interview nadutě vychloubali soukromým sňatkem.

Anglikánská církev přitom za podmínek, jaké Meghan uvedla, sňatek nepovoluje. U obřadu musí být alespoň dva svědci a celý akt musí proběhnout ve veřejně přístupných prostorech, aby každý, kdo se sezdáním nesouhlasí, mohl vyslovit své námitky.

VIDEO: Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru

Video
délka: 06:40.40

Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru Mall.tv

Fotogalerie
76 fotografií