Princ William dnes veřejně vystoupil proti tvrzením prince Harryho a jeho manželky, herečky Meghan Markleové, a trval na jedné věci: „Nejsme zrovna rasistickou rodinou,“ nechal se slyšet budoucí král Velké Británie. Vévoda z Cambridge se tak stal prvním členem královské rodiny, který osobně reagoval na drsná obvinění, co padla během rozhovoru s Oprah Winfreyovou… Samozřejmě kromě stručného vyjádření z Windsoru, v němž se královna dušuje, že Harry s Meghan i nadále patří do rodiny. Uvedla v něm sice, že je „znepokojena“ rasovými tvrzeními, zároveň ale zdůraznila, že „některé vzpomínky se mohou lišit“.

Právě tvrzení, že někdo z nejbližších vyjádřil obavy z toho, že Harryho a Meghanin syn Archie (1) bude „příliš hnědý“, bylo pravděpodobně tím nejškodlivějším tvrzením, které vzešlo z celého vysílání. Způsobilo tak nevýslovné poškození pověsti Windsorových po celém světě.

William, který se na návštěvě jedné školy ve východním Londýně snažil podpořit program duševního zdraví a psychické pohody pro děti, musel hájit pověst své rodiny poté, co se jej novinář zeptal: „Je královská rodina rasistická rodina, pane?“ Jeho reakce byla rychlá a upřímná. Tato nařčení odmítl.

VIDEO: Harry s Meghan natočili podcast s malým Archiem. Popřál všem šťastný nový rok!

Video
Video se připravuje ...

Harry s Meghan natočili podcast s malým Archiem. Popřál všem šťastný nový rok! YouTube

Na otázku, zda mluvil se svým bratrem od nedělního vysílání, William odpověděl: „Ne, ještě jsem s ním nemluvil, ale udělám to.“ Není totiž pochyb, že si mají co vyjasňovat… O Williamovi a jeho manželce Kate Middletonové (39) se totiž šušká, že jsou hluboce rozrušení tím, jak na ně během interview bývalý vévoda a vévodkyně ze Sussexu zaútočili.

Meghan například obvinila Kate, že ji před královskou svatbou dohnala k slzám, a ne naopak, jak tehdy informovala média. A Meghaniny stížnosti, že ji nikdo nevyslechl a ze zoufalství chtěla coby těhotná spáchat sebevraždu, se zase dotkly Williama, ambasadora kampaně za duševní zdraví, čímž pokračuje v odkazu své zesnulé matky Lady Diany (†36).

VIDEO: Meghan, vévodkyně ze Sussexu: Čím rozvedená herečka okouzlila prince Harryho  

Fotogalerie
76 fotografií