Mike Tindall (42), známý hráč rugby a manžel královniny vnučky Zary Tindallové, rozené Phillipsové, se před pár dny stal terčem hněvu britského lidu. Zcela bezostyšně přihlásil svou společnost Kimble Trading do státního programu pomoci pro firmy stižené protikoronavirovými opatřenými, a to navzdory skutečnosti, že je jakožto člen britské monarchie finančně zabezpečený. Odhadované jmění rodiny Tindallových činí 15 milionů liber, v přepočtu více než 440 milionů korun.

Video: Královská rodina děkuje zdravotníkům

Video
délka: 04:56.67

Královská rodina děkuje zdravotníkům Instagram Kensington Royals

Společnost Kimble Trading navíc podle serveru Daily Mail zaměstnává jediného člověka, a tím je sám Tindall. Od státu přesto požaduje vyplácení 80 procent platu. To samozřejmě rozzuřilo Brity do běla; výdaje na královskou rodinu z kapes daňových poplatníků jsou i bez zbytečné státní podpory astronomické a každým rokem se zvyšují.

Tindalla to ale zřejmě netrápí. Jeho mluvčí potvrdil, že společnost chce využít veškeré státní pomoci ve snaze pokračovat v podnikání. Autor několika knih o královské rodině David McClure prohlásil, že Tindallovo počínání devastuje reputaci monarchie. „Rodině to zcela jistě poškozuje pověst. Domnívám se, že tahle situace je pro královskou rodinu nepochybně trapná,“ řekl pro Daily Mail.

VIDEO: Královští sourozenci děkují zdravotníkům! Potlesk za boj proti koronaviru

Video
délka: 00:15.74

Královští sourozenci děkují zdravotníkům! Potlesk za boj proti koronaviu Kensington Royal

Fotogalerie
59 fotografií