Okolnosti vzniku bouřlivého rozhovoru z roku 1995, v němž lady Diana veřejnosti odhalila smutnou pravdu o manželství s princem Charlesem (72) a izolovaném životě za zdmi Buckinghamské paláci, jsou předmětem nového vyšetřování. Stalo se tak poté, co se objevila podezření, že si novinář BBC Martin Bashir interview s odloučenou manželkou následníka trůnu zajistil podvodně.

Jak William, tak údajně i princ Harry toto rozhodnutí o vyšetřování podporují. Je to po dlouhé době něco, na čem se oba jednohlasně shodnou, a královská biografka Ingrid Sewardová vidí pro sourozenecké duo světlo na konci tunelu. „Harry by se měl vzmužit a zapomenout na rozepři s Williamem,“ nechala se slyšet v rozhovoru pro The Sun.

Expertce na britskou monarchii se ale nelíbí, že na rozdíl od bratra Harryho souhlas s vyšetřováním zazněl prostřednictvím blízkých zdrojů a k věci, ačkoliv toho má na jazyku poslední dobou dost, se sám oficiálně nevyjádřil.

„Obvykle je horlivý, aby byly jeho názory vyslyšeny… tak proč tak neučinil i v tom případě a nepostavil se za svého bratra, aby sdíleli tuto odpovědnost?“ ptá se Sewardová. Zájem na rozuzlení okolností vzniku legendárního rozhovoru mají nejen oba Dianiny synové, ale zejména její bratr Charles Spencer (56). Ten viní Martina Bashira z toho, že si rozhovor s princeznou zajistil pomocí padělaných výpisů.

VIDEO: Dominika se pokusila o sebevraždu! A Rezková objevila exekuci Brabce po 17 letech 

Video
délka: 03:04.44

Dominika se pokusila o sebevraždu! A Rezková objevila exekuci Brabce po 17 letech Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
103 fotografií