Konkrétně více než jednu dekádu. Přes jedenáct let potrvá, než princ Harry a Meghan Markleová vrátí peníze vynaložené na zvelebení místa, které mělo být jejich britským domovem. A na něž jim obyvatelé monarchie přispěli ze svých daní. Není se tak čemu divit, že se zvedla vlna veřejné nevole, když se dal v lednu do běhu „Megxit“ a jedním z jeho přímých důsledků byl Harryho a Meghanin úprk nejen ze zrekonstruovaného Frogmore House, ale i z princovy rodné země. 

Fakt, že opustili nejen miliony vylepšené sídlo, ale i Anglii, hnul Britům pořádně žlučí. A to si údajně Meghan nechala stěny ve Frogmore vymalovat ekologicky šetrnou, toxinů zbavenou veganskou barvou, jejíž cena se rozhodně nepohybuje na spodní hranici nabídky. Už i proto, že na to osobně dohlížela interiérová designérka celebrit Vicky Charlesová.

Podle tiché dohody mezi Buckinghamským palácem a mladým párem, kterou odhalily zdroje deníku Daily Mail, by měli Harry s Meghan měsíčně poukázat na patřičný účet v přepočtu přes půl milionu korun. Postupně tak budou ukrajovat ze svého „dluhu“ a zároveň si tím zajistí, že budou moct do Frogmore Cottage při návratu do Anglie opět zavítat.  

To, že si před nastěhováním do sídla s pěti ložnicemi vyžádali jeho rozsáhlou rekonstrukci, vyšlo v konečném součtu na 2,4 milionu liber, tedy 72 milionů korun. Nakonec v něm ale pobyli sotva pár měsíců, než se z Frogmore, které Harrymu a Meghan věnovala královna Alžběta II. (94) jako svatební dar, odstěhovali do Kanady. Ani tam ale nevydrželi dlouho a už se vyhřívají ve slunném Los Angeles.

VIDEO: Jindřich Forejt o Harrym a Meghan: Není pro ně cesty zpět  

Video
délka: 43:19.32
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Jindřich Forejt o Harrym a Meghan: Není pro ně cesty zpět Petr Macek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
55 fotografií