Málokdo z britské královské rodiny se za poslední roky ohání soudními spory tolik jako manželé Harry a Meghan. Tím aktuálním, který Meghan Markleovou čeká, je žaloba britského média Mail on Sunday, které zveřejnilo dopis napsaný americkou herečkou adresovaný jejímu otci. Psaní vzniklo v roce 2018 a Meghan Markleová v něm žádala otce Thomase (75), aby se nevměšoval do její plánované svatby s Harrym a veřejně se už nijak neangažoval.

Ten ovšem udělal pravý opak a nejen že rozdával rozhovory jak na běžícím páse, přemluvit se nechal třeba i k nafocení dnes už legendárních falešných paparazzi fotek. Jako třešničku na dortu si pak svérázný Američan nenechal pro sebe soukromou korespondenci. Tu Mail on Sunday otiskl a Meghan s Harrym za to zažalovali celé vydavatelství.

Nezúčastnění se celkem baví. Za zajímavý vývoj situace leckdo považuje, že ten, kterého si Meghan Markleová vyvolila, aby ji v tomto případě zastupoval, je David Sherborne, jenž se dříve pral za práva princezny Diany. A že to bude skutečně tohle právnické eso, není žádnou fámou. Oficiálně už to potvrdila i jeho právní firma 5RB. Ve Velké Británii platí Sherborne za skutečného mistra paragrafů a to nejen díky jeho spolupráci s princeznou tragicky zesnulou v roce 1997.

K soudu tenhle ostřílený právník vyrazil už mnohokrát a osobně se s ním zná nejedna celebrita. Však už taky do soudní síně doprovázel coby zástupce Eltona Johna (73) či Paula McCartneyho (77). Hájil práva zpěvaček skupiny Spice Girls i herečky Kate Winsletové (44) a zjevně se nevyhýbá ani spolupráci s mladší generací umělců. To dokázal, když si vzal pod svá ochranná právnická křídla zpěváka rozpadlé chlapecké skupiny One Direction Harryho Stylese (26). Jestli naplní Meghanina očekávání, se ukáže poměrně záhy.

VIDEO: 50 věcí v životě princezny Diany, které nás fascinují dodnes

Video
délka: 04:15.02

50 věcí v životě princezny Diany, které nás fascinují dodnes Profimedia

Fotogalerie
40 fotografií