Dvojí metr, tak to podle Meghan vypadá na královském dvoře. Vévodkyně ze Sussexu se domnívá, že by palác nikdy šikanu její konkurentky Kate nedovolil a hned by jednal o nápravě. Přátelům se svěřila, že je jí z toho opravdu smutno. „Pokud by se Kate setkala se stejnou nevolí britského tisku, nastaly by změny,“ prozradil Meghanina slova zdroj deníku Daily Mail. Vévodkyně také údajně řekla, že palác vždycky stál spíše za Kate a v případě větší kritiky by se do médií pořádně opřel. Ji ale kromě Harryho nikdo nebránil!

Meghan také mluvila o zastaralém způsobu jednání s britskými médii, kterým je prakticky vše dovoleno. Od doby, kdy jejich tyranie měla vyústit ve smrt princezny Diany (†36), se v zásadě nic nezměnilo a palác nezakročil. Tristní jednání paláce s místním tiskem tak vedlo královský pár k rozhodnutí ukončit spolupráci s několika předními britskými servery – The Sun, Daily Mail a Express.

V loňském roce zahájili Meghan a Harry proti společnosti Associated Newspaper, pod níž spadají listy Daily Mail a The Mail on Sunday, soudní spor. Důvodem je zveřejnění části dopisu, jenž byl adresován jejímu otci Thomasovi (75). Ze soudního řízení unikly důkazní materiály, mimo jiné přepis textových zpráv, které mu Harry zaslal těsně poté, co Thomas zinscenoval fotografie a prodal je do novin.

Fotogalerie
122 fotografií