„Po měsících reflexe a vnitřních diskuzí jsme se rozhodli udělat tento rok změnu, která by měla začít prohloubení progresivní nové role v této instituci. Máme v úmyslu odstoupit coby ‚starší‘ členové královské rodiny a pracovat, abychom se stali finančně nezávislými, ačkoliv budeme nadále podporovat Její Výsost, královnu,“ objevilo se na instagramu manželů z hrabství ze Sussexu.

Rozkol mezi Williamem (37) a jeho mladším bratrem Harrym kvůli jejich manželkám Kate (37) a Meghan, souboje o pozornost - to vše se řešilo ve spojitosti s vévodou ze Sussexu a jeho chotí.

Tomu všemu je teď zdánlivě konec, jelikož Harry s Meghan oznámili, že odstupují ze svých funkcí »starších« neboli předních členů královské rodiny. Tím pádem přijdou sice o jistou prestiž, ale zároveň nebudou muset vykonávat tolik královských povinností, a nebudou tak čelit takovému tlaku médií jako doposud.

„Plánujeme nyní vyrovnat náš čas mezi Spojeným královstvím a severní Amerikou, ale nadále budeme ctít naši povinnost královně, Commonwealthu a našim patronátům,“ uvedla dvojice v prohlášení, které vydala záhy po návratu z Kanady. Tam teď budou zřejmě nyní trávit více času.

„Tato rovnováha nám pomůže vychovat našeho syna s vděčností ke královské tradici, do které se narodil, ale zároveň dopřát naší rodině prostor se zaměřit na další kapitolu, včetně startu našeho charitativního subjektu,“ dodal Harry na instagramovém účtu. Pravděpodobně se nyní páreček chce více věnovat synkovi Archiemu, který přišel na svět loni v květnu. I dále ale budou spolupracovat se zbytkem monarchie.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

VIDEO: Vévodkyně Meghan porodila syna! Co ho čeká podle Jindřicha Forejta?

Video
délka: 36:17.56
Video se připravuje ...

Vévodkyně Meghan porodila! Co novorozence čeká podle Jindřicha Forejta? Blesk TV

Fotogalerie
83 fotografií