Půvabná vévodkyně z Cambridge v daleké jižní Asii ohromuje všechny kolem sebe svými róbami, které vzdávají hold všemi milované Lady Di. Zatímco v úterý vystoupila Kate Middletonová (37) z letadla v Islámábádu ve světle modrém modelu od jedné z dvorních návrhářek princezny Diany Catherine Walkerové (†65), ve středu zvolila tradiční pákistánský oděv – který doplnila pozoruhodnou čepičkou.

Ta totiž vypadá skoro úplně stejně jako ta, kterou si vzala na hlavu princezna z Wallesu před dlouhými 28 lety, když i ji zavedly do Pákistánu pracovní povinnosti a četné charitativní projekty! Později se zde navíc spřátelila s místním premiérem Imranem Chánem (67) a především jeho první manželkou Jeminou Goldsmithovou (45), a jezdila za nimi tu a tam na návštěvy. A to i se svými malými synky, tedy Williamem a jeho bratrem Harrym (35), na což předchozí den Chán pobaveně zavzpomínal. Původně byl totiž profesionálním hráčem kriketu a jeho poznámka, že z něj bude jednoho dne vlivný politik, prý tehdy jedenáctiletého následníka trůnu upřímně pobavila.

Každopádně ať už byla volba pokrývky hlavy krásné Kate náhoda, nebo úmysl, všechny příznivce britské monarchie tímto gestem dojala. Na sociálních sítích se už strhla nejedna divoká debata na téma „které dámě to sluší víc“, a všichni jsou zvědaví, s čím se vytasí příště. Kate a princ William (37) na své pětidenní návštěvě Pákistánu zatím stihli navštívit město Čitrál v podhorské oblasti na severu Pákistánu, poblíž pohoří Hindúkuš, kde se dozvěděli více o změnách klimatu v této ledovcové krajině.

„K řešení změn klimatu je potřeba více vzdělání, větší informovanost a politickou součinnost,“ nechal se slyšet William po debatě s odborníkem na ledovce Furrukhem Bashirem. Ten totiž budoucího anglického vladaře upozornil na fakt, že v místní oblasti jich je zhruba pět tisíc, ale více než 70 procent jich vlivem globálního oteplování ustupuje. Tání ledových kolosů zde navíc způsobuje časté povodně. Královská dvojice by se měla prý kolem jednoho z těchto monumentálních ledovců dokonce projít, aby se o tomto fenoménu přesvědčila na vlastní oči.

VIDEO: Princ William a vévodkyně Kate na cestě po Skandinávii

Video
délka: 10:09

Princ William a vévodkyně Kate na cestě po Skandinávii youtube.com/ EasyTech/BPŽ

Fotogalerie
99 fotografií