Při návštěvě Fidži v říjnu 2018 si chtěla vévodkyně Meghan při slavnostní večeři vzít na sebe ozdobnou korunku, kterou doufala, že si na danou událost vypůjčí z královské sbírky. Její tchán princ Charles z Walesu jí však doporučil, aby to nedělala. Jednak to považoval za extravagantní, za druhé se obával, že by to mohlo vyvolat pozdvižení kvůli vzpomínkám na nedávno skončenou nadvládu Británie nad Fidži.

„Meghan ničemu tehdy pořádně nerozuměla, protože to pro ni byla nová role. Proti jí princ Charles řekl, že by to bylo nevhodné. Sdělil jí to velmi zdvořile,“ pověděl pro britský list Daily Mail královský zdroj. Absence korunky na hlavě Meghan oděné do modrých šatů však přitáhla pozornost, jakmile přijela na večeři pořádanou fidžijským prezidentem Jiojiem Konrotem. Zejména proto, že vévodkyně Kate z Cambridge tentýž večer nosila diamantovou korunku po princezně Dianě na státní večeři v Buckinghamském paláci.

Prince Charles, který převzal plánování zahraničních cest po své matce, chce mít se všemi 53 zeměmi spojených národů dobré vztahy. Myslí si, že korunka by se již v moderní monarchii neměla používat. „Princ navštívil toto místo mnohokrát v průběhu mnoha let. Z toho důvodu je tím pravým, kdo může v takové situaci někomu poradit,“ řekl znalec královské rodiny.

Přestože jí korunku nepovolili, zkrátka úplně Meghan nepřišla. Nasadila si pár diamantových náušnic, které si zřejmě rovněž vypůjčila z královské kolekce, která je největší soukromou sbírkou na světě.

Fotogalerie
62 fotografií