Nedávno kolovaly zvěsti o tom, že vévodkyně ze Sussexu nepustí svého chotě na tradiční vánoční hon. Podle posledních výpovědí z královských zdrojů však k ničemu takovému nedošlo a princ Harry (34) svou účast na lovu nezanedbal. Samotná Meghan však panství Sandringham opustila.

„Meghan si uvědomila, že se královská rodina této aktivitě věnuje již po staletí a nechtějí měnit své zvyky,“ vysvětlil zdroj blízký rodině pro britský deník DailyMail. „Harry jí vysvětlil, že se počet ptáků na pozemku musí redukovat a přesně k tomu lov slouží. Meghan není vegetariánka, ale nemá ráda zbytečné násilí páchané na zvířatech. Nakonec to akceptovala, ale odmítla tomu přihlížet. Užila si rodinný oběd a usmířila se s Kate. Nevím však, jak by se tvářila na to, že se i její švagrová účastnila střelby.“

Vévodkyně Kate totiž po odjezdu Meghan Markle oblékla loveckou uniformu, vzala do ruky svou vlastní flintu a směle vyrazila střílet bažanty, kachny a koroptve. „Často chodí lovit, když přijede do Sandringhamu,“ sdělil zdroj. „Stala se z ní skvělá střelkyně. Miluje lov, střelbu, rybolov a vůbec vesnický život.“

Je to poprvé za poslední dobu, co se Kate zúčastnila každoročního honu. Její přítomnost pravděpodobně rozlítí odpůrce krvavých sportů. Na lovu v sandringhamském panství nebyla prvně a jako dvacetiletá se se svými rodiči podílela na stopování jelenů na zámku Balmoral ve Skotsku. Do královských vánočních tradic Kate zasvěcuje i své tři děti.

Na honu byla přítomná i královna Alžběta se svým manželem princem Philipem, kteří dříve chodili společně se střelci. Letos však vše pouze pozorovali ze svého Range Roveru.

Fotogalerie
118 fotografií