Víme, že se manželský pár šlechticů ze Sussexu rozhodl odstěhovat od svých příbuzných. Důvodem měly být rozepře mezi královskými bratry, Harrym a Williamem. Chtějí opustit malý domek na pozemcích Kensingtonského paláce a přemístit se do sídla Frogmore ve Windsoru, které dostali jako svatební dar od Harryho babičky, královny Alžběty II. Co se vlastně stalo?

Video
délka: 03:14.03

Kate a Meghan na Wimbledonu youtube

Jako bratři si byli velice blízcí. Jejich vzájemné pouto navíc upevnila smrt jejich matky, princezny Diany. Nyní však, když jsou ženatými muži se zodpovědností, se v jejich bratrském vztahu objevují viditelné trhliny. A vypadá to, že příčinou mohou být právě jejich manželky. „Kate a Meghan jsou naprosto odlišné a příliš spolu nevycházejí,“ prozradil blízký přítel cambridgeského páru.

Meghan doslova otřásla královskou rodinou svým přímočarým přístupem. Začátkem měsíce si údajně sama královna stěžovala Harrymu na Meghanin postoj k povinnostem a v živé paměti je ještě královnin nesouhlas s výběrem tiáry, kterou si Meghan chtěla vzít, čemuž však královna udělala přítrž. 

Nicméně přestěhování do nového sídla má i logické důvody. Frogmore totiž disponuje 10 ložnicemi oproti pouhým dvěma v Nottingham Cottage. To znamená, že Doria, matka Meghan, bude mít své soukromí, až se chopí spolupéče o královského potomka, jehož příchod je očekáván v dubnu. Jedna z místností bude rovněž sloužit jako pokoj pro chůvu královského dítka. Sídlo však ještě musí projít důkladnou rekonstrukcí, kterou zaplatí britští občané ze svých daní.

Fotogalerie
55 fotografií