Svatební obřad, při kterém si princezna Eugenie a Jack Brooksbank řeknou ANO, začne v 11 hodin místního času, tedy ve 12.00 u nás. Očekává se, že potrvá hodinu. Oddávat je bude děkan z Windsoru David Conner a arcibiskup z Yorku John Sentam povede bohoslužbu. Kaple by měla pojmout 800 pozvaných hostů, včetně nejvýznamnějších členů královské rodiny.

Poté novomanželé usednou do kočáru a vyrazí na krátkou projížďku kolem hradu Windsor. Tam na ně bude čekat 1200 pozvaných lidí z veřejnosti, kteří dostali povolení ke vstupu. Jízda kočárem bude trochu kratší, než jakou zvolili princ Harry a Meghan, aby se jejich cesta lehce lišila.

Podle Buckinghamského paláce je kočár poveze skrz území hradu Windsor, projedou branou hradní části Catle Hill, udělají malý okruh kolem přilehlých domků na hlavní třídě a hlavní bránou Cambridge Gate se vrátí zpět do hradu.

Posvatební hostinu pro ně uspořádá královna Alžběta II., jež je babičkou princezny Eugenie. Recepce se bude konat odpoledne na hradě Windsor. Večerní párty pak proběhne o kousek dál v oficiální rezidenci jejího otce prince Andrewa ve Windsoru.

Fotogalerie
28 fotografií