Setkání nevěstiny a ženichovy rodiny jen málokdy nedoprovází stres a nervozita. Celé týdny se přemýšlí nad tím, jak si budou navzájem sympatičtí a zda si budou mít co říci, zvlášť, jde-li o královskou rodinu a někoho, kdo britské tradice musí teprve poznat.

Nejbližší Meghan Markle k tomu v těchto dnech musí ještě absolvovat jakýsi neformální »královský rychlokurz«. A není toho málo, co je nutné si zapamatovat…

Jak oslovit královnu Alžbětu, prince Philipa, prince Charlese, prince Williama a další členy rodiny? O čem se členy královské rodiny mluvit a čeho je lepší se vyvarovat?

Jak se dělá správná úklona u pánů a pukrle u dam?

Jak si zvyknout na stálou přítomnost služebnictva, které hned po příjezdu vybalí hostům zavazadla, předpisově srovná věci do skříní, a pokud je třeba, tak vyčistí nebo vyžehlí šaty a obleky… Jak se rychle zorientovat mezi tolika druhy livrejí a uniforem a pamatovat si, o co koho lze, nebo nelze požádat… A co všechny ty tituly a názvy dvorních funkcí? Jak se ve velkém windsorském zámku neztratit?

K tomu spletitá pravidla královského stolování a několikeré převlékání během dne… Jsou to stovky, možná tisíce drobností!

Princ Harry i Meghan se budou jistě snažit, aby vše proběhlo v uvolněné a přátelské atmosféře. Mohou se přitom spolehnout na jednu jistotu… Svou zkušeností, empatií i vtipem jim pomůže sama královna Alžběta II. Jako skvělá hostitelka totiž vždy pozná, co její hosty trápí a co potřebují.

Víte, že…

Meghan si vedle rodičů pozvala také pár kolegů ze seriálu Kravaťáci, tenistku Serenu Williams, modelku Caru Delevingne či herečku Priyanku Chopru.

SLEDUJTE ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVATBY HARRYHO A MEGHAN A ŽIVÉ SVATEBNÍ STUDIO S HOSTY I MÓDNÍ POLICIÍ V SOBOTU NA BLESK.CZ

Jak je to s bezpečností na královské svatbě? Čtěte zde >>>

Video: Tradice nade vše: Jak Harry a Meghan stráví předsvatební noc?

Video
délka: 00:43.54

Tradice nade vše: Jak Harry a Meghan stráví předsvatební noc? Reuters

Fotogalerie
50 fotografií