Na dopisy, které dostává z Buckinghamského paláce, je paní Zdeňka náležitě hrdá, a když ji přišli slovenští novináři s nimi vyfotit, držela je v rukou jako svátost.

Serveru Čas.sk vysvětlila, jak se s Její Výsostí dostala do kontaktu. Všechno prý odstartovaly problémy Zdenčina syna Štefana (42) s britskými úřady v roce 2007. Vyřizování některých záležitostí trvalo podle ní příliš dlouho, a tak seniorka neváhala a královně napsala.

„Můj syn tehdy studoval na ostrovech hudbu. Protože tamním úřadům trvá nekonečně dlouho, než něco zařídí, vzala jsem to do svých rukou a napsala jsem o tom královně," řekla Zdenka. Jejímu Veličenstvu v dopise celou situaci popsala.Ona okamžitě zareagovala a věci se pohly. Byla jsem mile překvapená, vždyť problémy nějakého Slováka nemusela vůbec řešit.

V dalším dopise proto královně poděkovala a teď jí píše pravidelně. Do obálek často také něco přidá, třeba pohlednici nebo brožurky o Slovensku. A z Buckinghamského paláce jí vždy přijde odpověď, byť Její Výsost reaguje vždy prostřednictvím svého asistenta. Vždy ale s velkou účastí a vděčností.