Je neděle 31. srpna 1997 dvacet minut po půlnoci. Diana se svým milencem Dodi Al-Fayedem, jeho bodyguardem Trevorem Rees-Jonesem a řidičem Henri Paulem vyrážejí od zadního vchodu pařížského hotelu Ritz, aby unikli paparazzi, kteří hlídkovali před hlavním vchodem.

I přesto jsou jim záhy novináři v patách a brzy budou obviněni ze způsobení Dianiny smrti. Jenže řada svědků, které oslovila britská novinářka Sue Reid, se shoduje, že to nebyli paparrazi, kdo donutil Paula strhnout volant a narazit s vozem do stěny tunelu. Ti totiž v momentě nárazu ještě ani nevjeli dovnitř.

Nehoda

Podle očitých svědků Dianin Mercedes nejprve obklíčily dva vozy, z nichž jeden na ně zezadu najížděl a nutil je zrychlovat a druhý mu zase blokoval levý pruh. V tom momentě vůz předjela motorka a z záhy z ní vyšlo jasné bílé světlo, podle reportérky laserový paprsek, který řidiče na okamžik oslepil.

O několik vteřin později auto vrazilo do stěny tunelu. Dodi a řidič zemřeli na místě. Diana za pár hodin později v nemocnici. Šokující však je tvrzení francouzského námořního kapitána, který celou nehodu sledoval ve zpětném zrcátku.

"Po nárazu motorka zastavila a muž v černém přistoupil k zadnímu okénku a podíval se do něj," řekl. Pak podle něj udělal podivné gesto, zkřížil ruce na hrudi a pak je dal znovu od sebe, což podle novinářky ve vojenské symbolice znamená "mise splněna". Pak rychle naskočil na motorku a oba z místa ujeli.

Proč by to dělali?

Přestože britské tajné služby označily celou hypotézu, založenou na dopise jednoho z vojáků SAS, který tvrdil, že Dianu zabila právě jeho jednotka, za nesmyslnou, Sue Reid je přesvědčená, že k vraždě princezny měla monarchie dobrý důvod.

Podle zdrojů blízkých Dianě, se princezna hodlala za svého milence Dodiho co nejdříve vdát. A Al-Fayedův otec dokonce trval na tom, že princezna byla těhotná. Hrozilo tedy, že se matka budoucího britského krále vdá za muslima, porodí mu dítě a odstěhuje se i s Williamem a Harrym mimo Británii. Je to však dostatečný skandál na to, aby tajná služba zavraždila nejobdivovanější ženu světa?

Fotogalerie
9 fotografií