Pět výstřelů s tlumičem. Důstojníka ukrajinské tajné služby zavraždili v Kyjevě. Za bílého dne!

Video se připravuje ...
Autor: Mii - 
10. července 2025
12:29

K vážnému incidentu došlo dnes v Kyjevě. Uprostřed bílého dne se odehrála na ulici ukrajinské metropole střelba, během které neznámý pachatel zavraždil vysokého představitele ukrajinské tajné služby SBU. Informoval o tom list Ukrajinska Pravda.

Zavražděnou osobou je důstojník Ivan Voronič. Když dnes okolo 9. hodiny ranní šel Holosijevskou čtvrtí ukrajinského hlavního města, přiběhl k němu muž v černé masce a oblečení, vytáhl pistoli, zastřelil jej a utekl. Celý incident zachytila bezpečnostní kamera.

Výstřelů mělo být zhruba pět, maskovaný muž použil zbraň s tlumičem. Pak se otočil a zmizel z místa činu. Důstojník vážným zraněním podlehl.

Voronič byl vysoce postaveným představitelem ukrajinské tajné služby SBU, která si v minulých týdnech připsala několik úspěchů – podařilo se jí naplánovat operaci nazvanou Pavučina, kvůli které Rusové přišli o významný počet svých bojových letounů. Také na konci června na Krymu zničila ruské helikoptéry a protivzdušný systém.

„Bylo zahájeno trestní řízení ve věci vraždy zaměstnance SBU v Holosijevském okrese Kyjeva,“ uvedla  SBU pro ukrajinský server. Jméno oběti však tajná služba nepotvrdila. „Bezpečnostní služba a Národní policie přijímají komplexní opatření k objasnění všech okolností zločinu a k postavení pachatelů před soud,“ dodala. Motiv i totožnost pachatele zůstávají neznámé.

13:47
Dnes

Situace ve strategicky důležitém městě Pokrovsk na východě Ukrajiny zůstává kritická, Rusové pokračují v hromadění sil ve městě, uvedli analytici ukrajinského projektu DeepState, který je pokládán za blízký ukrajinské armádě. Útočné skupiny ruské 2. a 51. armády pokračují v ničení obklíčených sil nepřítele a v útocích ve směru na sever města, tvrdí ruské ministerstvo obrany. Kyjev popírá, že by se obránci Pokrovska ocitli v obklíčení.

13:37
Dnes

Rusko proti Ukrajině v noci vyslalo 80 dronů, z nichž se 61 podařilo zneškodnit, tvrdí ukrajinské letectvo. Zaznamenalo 18 zásahů na sedmi místech.

11:37
Dnes

Třicetiletý Kyjevan převážel na střeše svého auta nepřátelský dron typu Šáhed, než jej zabavila policie, informovala dnes ukrajinská média s odvoláním na policisty. Podobných dronů íránské konstrukce vysílá Rusko každou noc desítky a stovky kusů proti ukrajinským městům. V tomto případě měl dron podle policejního komuniké deaktivovanou bojovou hlavici, a tak nepředstavoval pro veřejnost bezprostřední ohrožení.

Zobrazit celý online

bizon_pepa ( 11. července 2025 10:08 )

Mas fajn, jak jednoduchý život vedeš. Přečteš si blesk, poslechneš ct1 a máš jasno.

bizon_pepa ( 11. července 2025 10:07 )

To napětí probíhá hlavně mezi vedením ua. Tohle vypadá na spis nějakou pomstu než promyšlený čin.

bizon_pepa ( 11. července 2025 10:05 )

Ty jsi drnda.

bizon_pepa ( 11. července 2025 10:05 )

A Turek.

Libby Lysova ( 11. července 2025 08:25 )

Ukrajina si nedrzi vubec nic. Ta valka je spatna,ale nikdy se nepripustilo diskutovat o tom, proc k ni doslo. Nebyt nenavisti byvalych socialistickych zemi a snahy pomstit se Rusku a snahy zapadnich zemi znicit konkurenta a sebrat jim jejich obrovske nerostne bohatstvi, na Ukrajinu by se kazdy vykaslal. Ale valecni stvaci a neschopni politici vsadili na Ukrajinu a cpou jim penize i zbrane, a nejradeji by posilali i vlastni lidi, aby podporili zemi, ktera pro jine nikdy nic neudelala. Jejich mentalita je totozna jako ruska, mozna jeste horsi, a vrazdeni vlastnich obyvatel je na dennim poradku.

Zobrazit celou diskusi