Ne vždy se jedná o výsostné gala záležitosti, ale zmíněná formálnost, jistý slavnostní glanc se předpokládají. Minisukně nejsou tabu, ale favoritem rovněž ne. Být sexy je povinností, ordinérnost se trestá. Kromě verzí koktejlek či malých večerních se nabízí eleganci umocňující modely v midi či maxi délce, které se zabydlely i v městském šatníku.

Dramatická, bálů hodná dekorativní opulence na místě není, univerzálnosti nahrávající noblesní uměřenost je naopak vítaná.

Anna Geislerová: Vyváženě glamour

Anna Geislerová: Vyváženě glamour

Toto je pakt atraktivnosti se sofistikovaností. Důkaz, že kombinace stříbřité se zlatou je mnohem zajímavější než urputné ladění v jedné barvě kovu. Rovný jednoduchý střih se stojáčkem u krku a dlouhými úzkými rukávy skvěle vyrovnává atak ve velké ploše se odehrávajícího třpytu.

1

Markéta Plánková: Univerzálně v kobaltu

Markéta Plánková: Univerzálně v kobaltu

Strečová tkanina s jemným lurexovým třpytem skvěle vykresluje bezchybně štíhlou postavu. Střih si vystačí se zajímavým detailem prošívané légy a ukončením dekoltu. Kabelka mohla být z jiného materiálu, ale jedná se o nepodstatnou výhradu. Největším nedostatkem je příliš barevné, barvě šatů zbytečně podřízené líčení.

2-

Iva Kubelková: Rafinovaně žensky

Iva Kubelková: Rafinovaně žensky

Velký celoplošný vzor, kombinace dvou dezénů, efektní střihové detaily, střídání krátkých a maxi délek, také harmonika plizé na vrchní slupce k zemi sahající sukně. Tento výčet jasně provokuje k prohlášení, že méně je mnohem víc. Jenže zde vše na sebe kupodivu navazuje, nepostrádá koncept včetně doplňků.

1

Jitka Schneiderová: Extravagance na uzdě

Jitka Schneiderová: Extravagance na uzdě

Na holém těle oděný, v hlubokém dekoltu ležérně, nikoli ordinérně, rozhalený plášť je dobrou verzí oblečení na večírky uvozené dress code cocktail chic. O tom, že upoutá, není pochyb stejně jako o faktu, že kabelka se sandálky jistou extravaganci tlumí. Celkový dojem pak dává na vědomí, že určitá nekonvenčnost se u elegantní dámy nevylučuje.

1

Lenka Krobotová: Budoárový omyl

Lenka Krobotová: Budoárový omyl

Společenská pyžama se ještě drží v kurzu. Župánky inspirované pro slavnostní příležitosti značně univerzální zavinovací šaty zrovna tak. Nazlátlému modelu, jenž sám o sobě působí noblesně a potvrzuje hereččinu preferenci minimalismu, nelze jako takovému nic vytknout. S ním decentně splývajícím náušnicím, kabelce či střevíčkům rovněž. Ale černá, v hlubokém dekoltu i kus trupu odhalující bezešvá podprsenka, je velkým úletem.

4

Gábina Partyšová: Echo padesátých let

Gábina Partyšová: Echo padesátých let

Půvabná moderátorka arbitrem elegance, kreativního stylingu není. Nicméně tento outfit příkladný je. Vybočuje z poněkud uniformní plejády střihově opulentních či na tělo ulitých šatů, je půvabnou vzpomínkou na vysoce ženskou módu poválečných padesátek. Zdobnost krajkového černobílého topu je možná na hraně, provokuje k polemice, ale krinolínová sukně z tuhého taftu doprovozená subtilními hladkými lodičkami ji unese.

1

Eliška Křenková: Cestou nenucenosti

Eliška Křenková: Cestou nenucenosti

V historické budově pražského Stavovského divadla každoročně proběhne zahraničními osobnostmi korunovaný gala večer Cen Czech Grand Design. Slavnostní, významnou událost ctící, prvky bohémské kreativity odlehčené modely se na něm očekávají. Laťka citu pro věc rozhodně není nízká a kombinace hladkého nadčasového svetříku, tylové nabrané sukně, jež má dodat glamour pel, plus novodobé, barevně osvěžující minimalistické ledvinky v casual městském stylu je průměrným, vkusu se nezpronevěřujícím pokusem, jak se s takovým stylingem vyrovnat.

2

Fotogalerie
8 fotografií