P.S.: Občas mám až trapný pocit, že se ve svých apelech, vyjádřeních o módní úrovni tuzemské, celebritami prezentované scény trapně opakuji, ale daný stav mi jinou možnost nedává. Jistě, situace se lepší, ale zhusta nejde o známé tváře, jež jsou, mají být vzorem, ale o davu neznámé jedince... Asi tak, řekla bych.

Jana Plodková: Skvělá volba

Jana Plodková: Skvělá volba

Držitelka Českého lva za hlavní ženskou roli ve filmu Protektor vždy dress code ctí a na rozdíl od jiných neřeší, zda bude v grupě rádoby bohémských ignorantů tuzemské scény bizarně čnít. Smetanová róba – příklad romantiky držené kultivovaným purismem na uzdě - nemá chybu. Zlaté doplňky, kabelka z plíšků typických pro návrhářskou tvorbu Paca Rabanne, jsou rovněž bezchybně zvolené.

Známka: 1

 

Zuzana Stivínová a Jana Zielinski: Koření osobitosti

Zuzana Stivínová a Jana Zielinski: Koření osobitosti

Jedinečnost, kreativní přístup v odívání je metou dneška. A ona zmiňovaná jedinečnost je vlastní i herečce Stivínové, která úzkou minimalistickou toaletu doplnila kabátkem připomínajícím číšnický rondon. Kombinace je to neobvyklá, ale sedí včetně vínových lodiček a moderních šperků. Plný počet bodů zaslouží i styling zakladatelky Designbloku Zielinski: univerzální róba od Pavla Brejchy osobitě ozvláštněná kšiltem a stříbrným akcentem originální kabelky.

Známka: 1

 

Jenovéfa Boková: Sázka na akcent

Jenovéfa Boková: Sázka na akcent

Černý základ tělo obepínajících midi šatů rozsvítila reinkarnovanou, v pase na řemen uvázanou a svého času populární ledvinkou. A ve stejné signální oranžové přidala i skvělé kozačky v kombinaci kůže a textilu. Výrazně zelené náušnice se příliš neprosazují a urputnost barevného detailu příjemně ředí.

Známka: 1

 

Jitka Schneiderová: Extravagance na uzdě

Jitka Schneiderová: Extravagance na uzdě

Hereččin stylista Jan Pokorný akceptoval charakter večírku k zahájení prestižního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a herečce na holé tělo oblékl materiálem efektní, v měděném metalu vyvedený a v dekoltu rozhalený plášť. Lodičky a kabelka jistou extravaganci tlumí a celkový dojem dává na vědomí, že jistá nekonvenčnost image elegantní dámy se nevylučuje.

Známka: 1

 

Veronika Khek Kubařová: Posvěcený mainstream

Veronika Khek Kubařová: Posvěcený mainstream

Hraje v prestižním Dejvickém divadle, ztvárnila jednu z hlavních postav v novém filmu Ženy v běhu a natočila s Kryštofem Hádkem a Jiřím Langmajerem sérii reklamních spotů. Klasická bílá košile a stále aktuální, vázačkou v pase stažené kalhoty s nad kotník sahajícími širokými nohavicemi představují jeden z již zavedených módních trendů, jenž dobře doplňuje přes kříž zavěšené pouzdro tašky i kotníkové s punčochami splývající střevíce.

Známka: 1

 

Eliška Křenková: Erotické drama

Eliška Křenková: Erotické drama

Nadějná osobnost nastupující herecké generace, kterou letos ČFTA vyznamenala Českým lvem za výkon ve vedlejší ženské roli ve snímku Všechno bude, si s módou rozumí a etiketu ctí. Důkazem je i odvážný, z dílny nějakého českého návrháře evidentně pocházející model, jehož extravaganci kromě střihu umocňuje i netradiční, v piku jemně vzorovaná látka.

Známka: 1

 

Andrea Verešová: Vesmírná odysea

Andrea Verešová: Vesmírná odysea

Na hvězdu večerní opening party MBPFW aspirovala známá modelka v efektním stříbrném overalu s kapucí. Reliéfní módně blyštivá látka i střih jsou zajímavé, volnost eleganci nahrává, poodhalená ňadra ve výstřihu nepůsobí ordinérně. Doplňky hrají, brýle zejména. Andrea příjemně vybočila ze zavedeného stylu, překvapila, což se počítá. Bez ohledu na ty, jež nadneseně tvrdí, že kopíruje Kim Kardashianovou.

Známka: 1

 

Fotogalerie
8 fotografií