Rudá se považuje za symbol krve, živočišnosti, smyslnosti. Řada nositelek má dojem, že umocňuje erotičnost, náboj ženskosti. Je to však tak, či ne?

Rozhodně nejde jen o barvu, její podprahové vnímání, ale podstatný je způsob, jak se s ní nakládá. Střihem šatů, jejich materiálem, vhodností k typu i příležitosti počínaje, stylingem, barevnou kombinací s jinými prvky outfitu konče.

Současná tendence kombinovat červenou s oranžovou, fialovou anebo jí příbuznými valéry je riskantní, leč efektní. Oblíbené spojení s kontrastní černou, leckdy bílou vyznívá příliš tvrdě, mnohem elegantněji vyznívá doprovod tělového odstínu, kouřově šedé, zlaté.

Monika Koblížková: Efektní hra

Monika Koblížková: Efektní hra

Volné šaty variující babydoll styl si vystačí jen s ozdobou na stojáku a manžetách. Kaskáda různě dlouhých zlatých řetízků jim dodá na působivosti. Největšími esy stylingu Filipa Vaňka jsou však na nohu ulité a nad kolena sahající ostře fialové kozačky plus malá mnohobarevná kabelka s ouškem do ruky.

Známka: 1

 

Andrea Verešová: Klasika pro vyvolené

Andrea Verešová: Klasika pro vyvolené

Sytá červeň náleží k favoritním i u této atraktivní modelky a nutno říci, že jí svůj nesporný sex-appeal dokáže umocnit. I když zde to není jen zásluhou barvy, ale především pod lýtko spadajících do zvonu mělce rozvolněných šatů s nařasenými, ňadra zahalujícími a živůtek suplujícími pásy látky spojené za krkem. Subtilní, otevřený dekolt zdobící zlatý přívěs je dobrou volbou a totéž platí pro béžové lodičky.

Známka: 1

Aneta Vignerová: Nota minimalismu

Aneta Vignerová: Nota minimalismu

V tuzemsku zavedená modelka, poslední Miss ČR zná svůj typ a dobře ví, že jednoduchost mu sluší. V tomto duchu se nese i prostá říza bez ramínek nechávající vyniknout nosnosti lehounkého materiálu. Obnažená šíje šperk postrádá, neboť akcent zdobnosti obstará krajkový ornament škrabošky. Béžové sandálky na jehle jsou rozhodně lepší volbou než často frekventované černé lodičky.

Známka: 1

Lenka Vacvalová: V rámci gala

Lenka Vacvalová: V rámci gala

Rudá je natolik úderná, že doprovodné efekty v jiných barvách nepotřebuje. Tato večerní toaleta se však s výšivkou černých korálků a blyštivého štrasu plus s reliéfem květin na živůtku na poli zdobnosti vypořádat slušně uměla.

Známka: 1

Petra Hřebíčková: Velký objem

Petra Hřebíčková: Velký objem

Divadelní cenou Thálie ověnčená herečka zvolila jako základ pouzdro černých minišatů s krátkými rukávy a u stejné barvy zůstala i v případě psaníčka a hladkých střevíců. Dominantou outfitu je velkoryse volný rumělkový svršek z plihnoucího transparentu, který nudný průměr pozvedne a svou univerzálností inspiruje i pro jiné stylingy.

Známka: 2-

 

Monika Leová: Výpověď o ničem

Monika Leová: Výpověď o ničem

Overaly se drží v kurzu, ale rozhodně nejsou pro každou postavu. Velmi záleží na siluetě, materiálu, tvaru a délce nohavic. Tento zaujme prvkem bočních volánů, ale jeho útlý, tělo vykreslující střih a zejména typ kalhot není pro většinu žen slušivý. Černé lodičky vyznívají tvrdě, atraktivitě nepomůže ani modelka.

Známka: 3

 

Alena Mihulová: Omyl v doplňku

Alena Mihulová: Omyl v doplňku

Držitelka Českého lva, bezesporu skvělá herečka vytříbeným vkusem nikdy nevládla. Výjimkou nejsou ani černě podšívkované dlouhé šaty ze syntetické krajky, které naprosto odepisuje totálně nevhodný, lacině vyhlížející pásek se sponou.

Známka: 4

Jolana Voldánová: Esence nevkusu
 

Jolana Voldánová: Esence nevkusu

Zářivá rumělka svého času populární moderátorce TV zpravodajství sluší. V bohatém zvonu rozvolněným rukávům střih sukně šatů teoreticky konvenuje, ale model měl být delší. Takto je nevyvážený. Motiv pavích per má grády hororu. Bílé, kovovou parádou vyšperkované balerínky stylistickou bezprizornost pečetí.

Známka: 5