Kdo by nechtěl raketu ze slavného Fed Cupu Báry Strýcové nebo roli v připravovaném filmu Davida Ondříčka či jít s režisérem Menzelem na večeři, se zpěvákem Michalem Hrůzou absolvovat letní turné po zámcích? S Danielou Drtinovou či Martinem Veselovským prožít jeden den vysílání v DVTV? A těch neuvěřitelných zážitků se od osmi do deseti večer v sobotu 3. 12. nabídne v zábavném programu víc. Budou patřit finále charitativního, společensky kulturního bazaru Emmy, jenž startuje již v jednu po poledni v historickém centru Prahy v Karlově ulici 26 v budově Divadelní fakulty akademie múzických umění (DAMU), a je atraktivní i pro lidi, jež dobročinnost, pomoc potřebným až tak neprožívají (přiznejme si to), ale chtějí za úžasnou cenu koupit dárek k Vánocům, užít si muzikou, atmosféru, setkat se s řadou účinkujících nebo vystupujících hvězd tváří v tvář. Kdy jindy se to poštěstí?!

Dej to, dáme to!

Emmy bazar nabízí nové oblečení, kosmetiku či obuv od sponzorů Lindex, Petit Bateau, Urbanlux a dalších značek. Také originální kousky z šatníků, knihoven či kuchyní známých tváří české a slovenské kulturní scény, které je budou osobně prodávat. Například k nim patří stálice z den co den sledovaného TV seriálu Ulice Adrian Jastraban, Patricie Solaříková. Také lidem adorovaný zpěvák Tomáš Klus se svou paní Tamarou, která poznamenala: „Jak zpívá Jack Johnson v jedné své písni: Já můžu změnit celý svět - svýma dvěma rukama. A to je svatá pravda. Jsem ráda, že ruce Emmy spojily další ruce kolem ní a dohromady mění světy lidem, kteří to opravdu potřebují, k lepšímu.”

Režisér Jan Hřebejk byl v projevu civilnější: „Emmy bazar podporuju ze soucitu s lidmi, kteří potřebují pomoc, ze známosti s Emmou a Člověkem v tísni, a protože mám to štěstí, že můžu.” A Iva Pazaderková, jež se masové veřejnosti připomněla v TV show Tvoje tvář má známý hles, poznamenala: „Účastním se často. Protože pomáhat je sexy, zdravý, cool, a hlavně normální.”

Myslí si to skvělý zpěvák Matěj Ruppert, který prodává a zároveň se stane DJ pro tento den. Prodávat a zpívat budou i Michal Hrůza, Pavel Callta, Vladivojna La Chia, Dannie, Martin Písařík nebo Míša Tomešová. „Setkáte se tu i s autorkou bestselleru Bábovky Radkou Třeštíkovou nebo nejlepší českou módní blogerkou Inou T. Pro zájemce, kteří by chtěli poradit se svým stylem, šatníkem, je k dispozici prestižní módní kritička Františka Čížková,“ podotýká pořadatelka Emma Smetana.

P.S.

Doufejme, že Emma, která je ve vysokém stupni těhotenství, do svého bazaru, nedej bože ten den, neporodí. Získá se co nejvíce peněz pro potřebné – zde organizace Psí život, Bílý kruh bezpečí (na pomoc obětem domácího násilí) a Člověk v Tísni (program Bezpečný porod pro ženy v chudých oblastech Kambodže). Doufejme, že pro návštěvníky budou odpoledne a večer na DAMU nezapomenutelné. Doufejme, že dobročinnost bude brnkat na strunu lidskosti po celý další rok, nejen v období adventu a Vánoc, kdy se i na válečném poli uzavírá příměří.

 
Fotogalerie
5 fotografií