Do baru, kde tisková konference k anketě o nejoblíbenější Miss v historii ČR probíhala, příliš bývalých královen krásy nedorazilo vzhledem k tomu, že se od zmíněného roku osmdesát devět u nás udělilo sedmadvacet titulů. A ty co se jako zástupkyně necelé třicítky nominovaných na akci objevily, nijak hvězdně nepůsobily.

Milé a hezké mladé ženy, chtělo by se říci při pohledu na ex Miss Stočesovou, Žídkovou, Salačovou či Lucii Váchovou nyní provdanou Křížkovou. Ale asi nikdo, kdo jejich dřívější období slávy nezná, by je na titul Miss netipoval. Na to všem scházela jedinečnost, jež odlišuje od davu jiných půvabných děvenek.

Bohužel ty, co to někam dotáhly, chyběly. Například vicemiss ČR 1998, Alena Šeredová, Miss World a Miss ČR 2006, Táňa Kuchařová. Kreditu by jistě pomohla i vždy dobře stylizovaná Petra Faltýnová, byť to ve stejném roce jako Šeredová pouze dotáhla na druhou vicemiss... Každopádně ženy, které české královny krásy uplynulých dvaadvaceti let prezentovaly, nastolily otázku: Co vlastně korunovace znamená, jak moc ovlivní život a opravdu holku vynese na snové výslunní?

Fotogalerie
1 fotografie

Deziluze reality

Titul Miss by teoreticky měl být odrazovým můstkem kariéry. Otevřít cestu do velkého světa s velkými výzvami. Včetně modelingu, samozřejmě. Bohužel mnoho krásek s titulem Miss tuhle nabídko vůbec nezúročilo. Zůstalo stát v malé české předsíni. Řada z nich se stala půvabnými šedými myškami. Příjemnými, v rámci masových trendů přiměřeně vyparáděnými mladými ženami. Hezkými maminami, které se na veřejnosti naučily hvězdně usmívat.

A to je dost málo, řekla bych. Alespoň v porovnáním s tím, co titul Miss, o němž se miliónům půvabných holek této planety zdá, reprezentuje. Ve své exkluzivitě slibuje. Na soutěž jako takovou tento rozpor mezi snem a realitou ale nelze svádět – tohle je problém holek, jež se v onom pohádkovém a jistě nezapomenutelném večeru svého času staly královnou krásy, jejíž střevíček se dražil za neméně pohádkové peníze.