Zhlédnout bezbřehou masu nadaných, nesoudných nebo zcela šílených uchazečů talentové show. Být atakován soucitem, neumětelstvím, drzostí i výjimečností. K tomu vypadat pokud možno šarmantně, ještě lépe sexy a neztratit vtip. To všechno musí (nebo by měli) zvládnout porotci. Zpěvák Habera, režisér Troška, moderátorka Banášová a modelka s ambicemi herečky Šeredová. Lehké to opravdu nemají.

Ztráta iluzí a vlasů

Spousta více či méně podařeného tance a zpěvu. Cirkusácké produkce a velká nálož bizarností. Jevištní výkony hodné standardních profesionálů, které ale mají k jedinečnosti tající dech daleko. I těžce amatérské propadáky. Muž, který tvrdí, že bůhvíjak nezpívá a pak v zákulisí pláče, že neprošel. Školní cvičení na saxofonu dvanáctileté děvenky a opět slzy zklamání. Ach ti nesoudní rodiče, kteří v dítěti živí naději…

A také paní Dobromila, obklopená dobrými lidmi, s nimiž prohrála sázku a díky nim si oholila hlavu v přímém přenosu. Vzbudila šok, dojemný údiv a diváci ji poslali dál. Co si asi myslí, že příště předvede? Výčet zběsilostí byl tuto neděli mimořádný.

Čekání na výjimečnost

Záblesků talentů disponujících tolik důležitou jedinečností, se objevilo poskrovnu. Porota za ně byla sakra vděčná a lid u obrazovek mohl být vděčný i za Leoše Mareše, neboť výkon sekundující kolegyně Hanky byl zbytečný. Nevýrazný a totálně plonkový.

Čekání na talent bylo na sestřihu z bratislavského castingu vskutku úmorné. Nicméně vstřícně naladěná a na vše připravená porota jej přečkala. Jak po vyčerpávající šichtě zrelaxovala, nevím. Možná potřebovala pár panáků. Díky honoráři na ně má. Vystačí i na případné služby soukromého psychoterapeuta. Divák to měl snazší. Mohl přepnout na jiný kanál, i když asi většina setrvala. Obliba talentových show také úvaze nahrává.