Obsah seriálu Ozark

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse.

Obsazení seriálu Ozark

Herci Postavy
Jason Bateman Martin „Marty“ Byrde, hlava rodiny Byrdeových, finanční poradce, podílí se na praní peněz pro mexický drogový kartel
Laura Linney Wendy Byrdeová, Martyho manželka
Sofia Hublitz Charlotte Byrdeová, dcera Martyho a Wendy
Skylar Gaertner Jonah Byrde, syn Martyho a Wendy
Julia Garner Ruth Langmoreová, mladá žena, pochází z rodiny kriminálníků
Jordana Spiro Rachel Garrisonová, majitelka baru „Modrá kočka“
Jason Butler Harner Roy Petty, agent FBI, který vyšetřuje případ Martyho
Esai Morales Camino Del Rio, zaměstnanec drogového kartelu
Peter Mullan Jacob Snell, výrobce heroinu
Lisa Emery Darlene Snellová, Jacobova žena
Charlie Tahan Wyatt Langmore, Russův starší syn a bratranec Ruth
Janet McTeer Helen Pierceová, právnička zastupující drogový kartel
Tom Pelphrey Ben Davis, bratr Wendy
Jessica Frances Dukes Maya Millerová, FBI, vyšetřuje podnikání Martyho kasina
Felix Solis Omar Navarro, vůdce mexického drogového kartelu
Damian Young Jim Rattelsdorf, právník
Alfonso Herrera Javier „Javi“ Elizondro, Navarrův synovec
Adam Rothenberg Mel Sattem, soukromý detektiv

Jason Bateman - Martin "Marty" Byrde

Americký herec, režisér a producent, narozený 14. ledna 1969 v Rye ve státě New York. Svou hereckou kariéru zahájil v 80. letech 20. století, kdy se objevil v televizních pořadech jako "Little House on the Prairie" a "Silver Spoons".

Bateman je známý především díky své roli Michaela Blutha v komediálním seriálu "Arrested Development", který se vysílal v letech 2003 až 2019. Za svou práci v seriálu "Arrested Development" získal několik ocenění, včetně Zlatého glóbu a dvou cen Screen Actors Guild Awards.

Bateman se objevil také v řadě úspěšných filmů, včetně "Juno", "Horrible Bosses" a "Game Night". V roce 2013 debutoval jako režisér filmem "Bad Words", v němž si také zahrál. Bateman byl čtyřikrát nominován na cenu Primetime Emmy, dvakrát za práci na seriálu "Arrested Development" a dvakrát za režii dramatického seriálu "Ozark", v němž také hraje. Kromě práce ve filmu a televizi se Bateman věnuje také dabingu, mimo jiné pro animovaný seriál "Sedni si, drž hubu" a film "Zootopia".

Bateman je od roku 2001 ženatý s herečkou Amandou Ankou a mají spolu dvě děti. Je známý svým suchým vtipem a nenápadným komediálním stylem, díky němuž se stal oblíbenou postavou Hollywoodu.

Laura Linney - Wendy Byrdeová

Americká herečka, narozená 5. února 1964 v New Yorku. Pochází z herecké rodiny, včetně otce, matky a babičky z matčiny strany.

Linneyová vystudovala herectví na Juilliard School a svou kariéru začala na divadelních prknech, poté přešla k filmu a televizi. Během své kariéry byla nominována na čtyři Oscary, tři ceny Emmy a osm Zlatých glóbů. Linneyová je známá svou všestranností a objevuje se v různých žánrech, včetně dramatu, komedie a hororu.

Zahrála si v několika kritikou oceňovaných filmech, například "Můžeš se mnou počítat", "Kinsey" a "Divoši". Linneyová slavila úspěchy také v televizi, kde hrála v seriálech jako "The Big C" a "Ozark", za který získala cenu Primetime Emmy za vynikající herečku ve vedlejší roli v dramatickém seriálu. Namluvila také několik animovaných filmů, například "The Tale of Despereaux" a "The Wind Rises".

Kromě své herecké práce je Linneyová zastánkyní výzkumu rakoviny a působí ve správní radě neziskové organizace Stand Up to Cancer. Je známá svým talentem a oddaností svému řemeslu a je považována za jednu z nejuznávanějších hereček v Hollywoodu.

Sofia Hublitz - Charlotte Byrdeová

Americká herečka, narozená 1. června 1999 v Richmondu ve Virginii. Vyrůstala v Severní Karolíně a v mládí začala hrát v komunitních divadelních představeních.

Hublitzová se proslavila rolí Charlotte Byrdeové v kriminálním seriálu společnosti Netflix "Ozark". Objevila se také v několika dalších televizních pořadech, včetně "Master of None" a "Louie". Ve filmu Hublitz debutovala v roce 2014 v nezávislém filmu "Louder Than Bombs" po boku Jesseho Eisenberga a Isabelle Huppert.

Za svůj výkon ve filmu "Ozark" byla chválena, kritici vyzdvihovali její schopnost vyjádřit na plátně emoce a zranitelnost. Hublitzová je také talentovaná umělkyně a na svých sociálních sítích sdílí některá svá umělecká díla. Je známá svou vášní pro sociální spravedlnost a svou platformu využívá k obhajobě otázek, jako je změna klimatu a rasová rovnost.

Hublitzová je teprve na začátku své kariéry, ale její talent a potenciál jí vynesly uznání jako vycházející hvězdě Hollywoodu. Je obdivována pro svou pokoru, pracovní etiku a oddanost svému řemeslu.

Skylar Gaertner - Jonah Byrde

Americký herec, narozený 20. července 2004 v New Jersey. Svou hereckou kariéru zahájil již v mládí, jeho první rolí byla regionální inscenace hry "Vánoční koleda".

Gaertner se proslavil rolí Jonaha Byrda v kriminálním seriálu společnosti Netflix "Ozark". Objevil se také v několika dalších televizních pořadech, včetně "Daredevil" a "The Americans". Gaertner se objevil i v několika filmech, včetně filmu "The Ticket" z roku 2017 po boku Dana Stevense a Malin Akerman. Za svůj výkon ve filmu "Ozark" byl chválen, kritici vyzdvihovali jeho schopnost ztvárnit emocionální zmatek své postavy. Gaertner rád sportuje a v minulosti hrál baseball, basketbal a fotbal.

Je známý svou přátelskou a společenskou povahou, na svých sociálních sítích často sdílí fotografie a příběhy ze svého života. Gaertnerův talent a potenciál mu vynesly uznání jako vycházející hvězdě Hollywoodu. Je obdivován pro svou oddanost řemeslu a je považován za nadějného mladého herce, který má před sebou zářnou budoucnost.

Ozark - podrobné informace o seriálu

"Ozark" je kriminální seriál, který vytvořili Bill Dubuque a Mark Williams. Seriál měl premiéru na Netflixu 21. července 2017 a běžel tři sezóny až do své poslední sezóny, která byla rozdělena na dvě části, přičemž první část byla odvysílána v lednu 2022 a druhá část by se měla vysílat později v roce 2022.

Seriál se točí kolem rodiny Byrdeových, kterou tvoří Marty Byrde (hraje ho Jason Bateman), jeho manželka Wendy Byrdeová (hraje ji Laura Linneyová) a jejich dvě děti, Charlotte (hraje ji Sofia Hublitzová) a Jonah (hraje ho Skylar Gaertnerová). Poté, co se finanční plánovač Marty zaplete do praní špinavých peněz drogového kartelu, je rodina nucena přestěhovat se z Chicaga do Ozarků v Missouri, kde pere peníze a pracuje pro kartel, aby si zachránila život.

V průběhu seriálu čelí Byrdovi četným výzvám a hrozbám jak ze strany kartelu, tak ze strany místní komunity, jejíž součástí je i rodina Langmorových, místní zločinecká organizace. Seriál se zabývá tématy, jako je chamtivost, korupce, rodinná dynamika a důsledky trestné činnosti. Seriál získal uznání kritiky za scénář, herecké výkony a filmové zpracování. Byl chválen za napínavé a napínavé vyprávění i za silné herecké výkony.

Jason Bateman, který v seriálu působí také jako režisér a výkonný producent, byl oceněn zejména za svůj výkon v roli Martyho Byrda. Seriál byl nominován na řadu cen, včetně několika nominací na cenu Emmy za herecké výkony a scénář. Seriál byl také oceňován za zobrazení Ozarků a jejich kultury, stejně jako za zkoumání ekonomických a sociálních problémů regionu. Celkově je seriál Ozark přesvědčivé a intenzivní kriminální drama, které se zabývá složitými tématy a nabízí silné herecké výkony talentovaných herců.

Pokud se vám líbilo sledování seriálu Ozark, zde je několik podobných seriálů:

Perníkový táta (Breaking Bad)

Tento kriminální seriál, který se na AMC vysílal v letech 2008 až 2013, sleduje středoškolského učitele chemie, který se po diagnóze rakoviny vrhne na vaření a prodej metamfetaminu. Stejně jako seriál Ozark se zabývá tématy kriminální činnosti, rodinné dynamiky a následků činů.

Narcos

Tento kriminální seriál, který se na Netflixu vysílal v letech 2015 až 2017, sleduje vzestup drogového kartelu Medellín v Kolumbii a snahu orgánů činných v trestním řízení o jeho potlačení. Vyznačuje se podobným tónem a tématy jako seriál "Ozark".

Peaky Blinders

Tento britský dobový kriminální seriál, který měl premiéru v roce 2013, sleduje proslulý gang v anglickém Birminghamu po první světové válce. Zkoumá témata rodinné loajality, boje o moc a kriminální činnosti, podobně jako seriál "Ozark"

Mindhunter: Lovci myšlenek

Tento kriminální thriller, který měl na Netflixu premiéru v roce 2017, sleduje agenty FBI, kteří vyšetřují a analyzují chování sériových vrahů. Vyznačuje se podobně temným a napínavým tónem jako "Ozark".

Rodina Sopránů (The Sopranos)

Tento kriminální seriál, který se na HBO vysílal v letech 1999 až 2007, sleduje mafiánského bosse z New Jersey a jeho rodinu, kteří se pohybují v kriminálním podsvětí. Seriál se zabývá tématy loajality, moci a rodinné dynamiky, podobně jako seriál "Ozark".

Název "Ozark" odkazuje na oblast, ve které se seriál odehrává, tedy na náhorní plošinu Ozark na jihu Spojených států, převážně ve státě Missouri. Název "Ozarks" je odvozen z francouzského "aux Arcs", což znamená "v zákrutech", což odkazuje na četné zákruty řeky Arkansas, která tímto regionem protéká.

Ozarks jsou známé svým členitým terénem, hustými lesy a malebnými jezery a řekami, stejně jako svou jedinečnou kulturou a historií. V sérii slouží Ozarks jako klíčové prostředí a hraje v příběhu významnou roli, protože rodina Byrdeových se musí vyrovnat s problémy a nebezpečími života a práce v tomto odlehlém a často nelítostném regionu.

Praní špinavých peněz je oblíbeným tématem filmů a televizních pořadů, zejména těch z kriminálního žánru a thrillerů. Často se v těchto filmech a pořadech používá jako prostředek zápletky, protože poskytuje postavám příležitost vydělat velké množství peněz a zapojit se do trestné činnosti, a zároveň vytváří pocit napětí a nebezpečí, protože se snaží vyhnout dopadení.

Sledujete seriál Ozark? Podělte se o své dojmy v diskusi

Video
délka: 30:11.27
Video se připravuje ...

Trailer seriálu Ozark Netflix

Video
délka: 02:11.63
Video se připravuje ...

Trailer 4. řady seriálu Ozark Netflix

Video
délka: 01:52.25
Video se připravuje ...

Trailer 1. řady seriálu Ozark Netflix

Fotogalerie
24 fotografií