Obsah filmu Na nože

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo.

V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris „Captain America“ Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson.

Obsazení filmu Na nože

Herci Postavy
Daniel Craig soukromý detektiv Benoit Blanc
Chris Evans Hugh Ransom Drysdale, syn Lindy a Richarda
Ana de Armas Marta Cabrera, Harlanova zdravotní sestra
Jamie Lee Curtis Linda Drysdaleová, Harlanova nejstarší dcera
Michael Shannon Walt Thrombey, Harlanův nejmladší syn
Don Johnson Richard Drysdale, Lindin manžel
Toni Collette Joni Thrombeyová, vdova po Harlanově zesnulém synovi Neilovi
LaKeith Stanfield detektiv poručík Elliott
Katherine Langfordová Meg Thrombeyová, dcera Joni Thrombeyové
Jaeden Martell Jacob Thrombey, Waltův syn
Christopher Plummer Harlan Thrombey, pětaosmdesátiletý autor bestsellerů
Riki Lindhome Donna Thrombeyová, Waltova manželka
Edi Patterson Fran, Harlanova hospodyně
Frank Oz Alan Stevens, Harlanův právní zástupce
K Callan Wanetta „Great Nana“ Thrombey, Harlanova matka
Noah Segan policejní strážník Wagner
M. Emmet Walsh pan Proofroc, člen ochranky
Marlene Forte paní Cabrerová, Martina matka
Shyrley Rodriguez Alice Cabrerová, Martina sestra
Kerry Frances Sally, Alanova asistentka
Joseph Gordon-Levitt detektiv Hardrock, hlasové cameo

Daniel Craig

Daniel Craig je velšský herec, který je známý především díky roli Jamese Bonda ve stejnojmenné dlouholeté filmové sérii. Narodil se 2. března 1968 v anglickém Chesteru. Craig vyrůstal v dělnické rodině a v mládí začal hrát v místních divadelních představeních.

Craigovou první větší rolí byl Geordie Peacock v britském televizním seriálu "Naši přátelé ze severu". Poté se objevil v různých filmech, například "The Power of One", "Elizabeth" a "Road to Perdition". V roce 2005 byl Craig obsazen do role Jamese Bonda ve filmu "Casino Royale", což byl jeho debut v roli legendárního britského špiona. Tuto roli si pak zopakoval v několika dalších bondovkách, včetně "Quantum of Solace", "Skyfall" a "Spectre".

Mimo roli Jamese Bonda se Craig nadále objevoval v různých filmech, například v "Dívce s dračím tetováním", "Mnichově" a "Na nože". Objevil se také v několika divadelních představeních, mimo jiné ve hře "A Steady Rain" na Broadwayi.

Craig je známý svým intenzivním a zdrženlivým hereckým stylem, stejně jako svým atletickým a drsným vystupováním na plátně. Za své výkony získal široké uznání kritiky a během své kariéry byl oceněn řadou cen a nominací.

Ana de Armas

Ana de Armas je kubánsko-španělská herečka. Narodila se 30. dubna 1988 v Havaně na Kubě. Svou hereckou kariéru začala ve španělských televizních seriálech a filmech, než přešla k mezinárodnímu filmu.

Velký průlom pro Anu znamenala role miamského detektiva ve filmu o Jamesi Bondovi "Spectre" z roku 2015. Za svůj výkon získala široké uznání kritiky, což vedlo k jejímu obsazení do několika dalších hollywoodských filmů, včetně "War Dogs" a "Blade Runner 2049".

V roce 2019 si Ana zahrála v kritikou oceňovaném filmu "Knives Out" po boku Daniela Craiga, Chrise Evanse a Jamie Lee Curtis, který zaznamenal kasovní úspěch a získal pozitivní hodnocení diváků i kritiků.

Ana byla nominována na několik cen, včetně ceny Goya za nejlepší novou herečku a ceny National Board of Review za nejlepší průlomový výkon. Je všeobecně považována za jednu z nejtalentovanějších hereček své generace a je stále vyhledávána pro role ve španělských i anglicky mluvených produkcích.

Chris Evans

Chris Evans je americký herec, známý především díky roli Kapitána Ameriky ve filmu Marvel Cinematic Universe. Narodil se 13. června 1981 v Bostonu ve státě Massachusetts.

Evans zahájil svou hereckou kariéru koncem 90. let 20. století, kdy se objevoval v malých televizních a filmových rolích. Do popředí se dostal na začátku roku 2000, kdy si zahrál významné role ve filmech jako "Not Another Teen Movie" a "The Perfect Score". Poté si zahrál v několika velkorozpočtových akčních filmech, včetně "Fantastické čtyřky" a "Sunshine".

V roce 2011 byl Evans obsazen do role Steva Rogerse / Kapitána Ameriky v Marvel Cinematic Universe, počínaje filmem "Captain America: První Avenger". Od té doby si zahrál v několika dalších filmech této série, včetně "The Avengers", "Captain America: Zimní voják" a "Captain America: Občanská válka".

Kromě své herecké kariéry je Evans známý také svou filantropickou činností, kdy podporuje několik charitativních organizací, včetně Christopher's Haven, domova pro rodiny s dětmi podstupujícími léčbu rakoviny v Bostonu.

Celkově se Chris Evans etabloval jako jeden z nejúspěšnějších a nejuznávanějších herců v Hollywoodu, známý svými všestrannými hereckými schopnostmi, okouzlující osobností a odhodláním vracet peníze své komunitě.

Jamie Lee Curtis

Jamie Lee Curtis je americká herečka, spisovatelka a aktivistka. Narodila se 22. listopadu 1958 v Los Angeles v Kalifornii. Je dcerou legendárních herců Tonyho Curtise a Janet Leighové.

Curtisová zahájila svou hereckou kariéru koncem 70. let a rychle se proslavila rolemi v hororech jako Halloween (1978), Mlha (1980) nebo Plesová noc (1980). Objevila se také v několika komediích, například Trading Places (1983), Ryba jménem Wanda (1988) a Pravdivé lži (1994). V roce 1998 se Curtisová vrátila ke své kariéře filmem Halloween H20: 20 let poté a od té doby se proslavila rolemi v různých komediálních a dramatických filmech.

Curtisová je také známá svým aktivismem a angažuje se v různých charitativních kauzách, včetně ekologického aktivismu, práv zvířat a výzkumu HIV/AIDS. Napsala několik knih, včetně série knih pro děti o postavičce jménem "Dnes se cítím hloupě", a dvou memoárů o svém životě a boji se závislostí.

Kromě herecké kariéry je Curtisová uznávaná také pro svůj smysl pro módu a několik časopisů ji označilo za jednu z "nejkrásnějších žen". Je vdaná za filmového režiséra a scenáristu Christophera Guesta a má dvě adoptované děti.

Michael Shannon

Michael Shannon je americký herec známý svými filmovými, televizními a divadelními rolemi. Narodil se 7. srpna 1974 v Lexingtonu ve státě Kentucky.

Shannon vyrůstal v herecké rodině a s vystupováním začal již v mládí. Navštěvoval divadelní školu DePaul University v Chicagu a později začal hrát v divadelní společnosti Steppenwolf Theatre Company.

Na konci 90. let Shannon debutoval malou rolí ve filmu Groundhog Day. Poté hrál vedlejší role v několika dalších filmech, včetně Pearl Harbor a Vanilkové nebe. V roce 2008 získal uznání kritiky za roli ve filmu Revolutionary Road, za kterou byl nominován na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

Během své kariéry získal Shannon řadu ocenění a uznání za své herectví, včetně ceny Tony za výkon ve hře Cesta dlouhým dnem do noci. Je známý svým intenzivním a dynamickým hereckým stylem, často hraje složité a svérázné postavy.

V posledních letech se Shannon objevil v populárních filmech, jako jsou Muž z oceli, Tvar vody nebo Předvečer. Má také stálé role v několika televizních seriálech, včetně Boardwalk Empire a Deadwood.

Don Johnson

Don Johnson je americký herec, producent, režisér a zpěvák. Narodil se 15. prosince 1949 ve Flat Creeku ve státě Missouri v USA. Johnson se poprvé proslavil koncem 70. let jako hlavní herec v populárním televizním seriálu "Miami Vice". V seriálu hrál roli Jamese "Sonnyho" Crocketta, stylového a charismatického detektiva, který bojoval proti zločinu v Miami.

Johnson se díky účinkování v seriálu Miami Vice stal známým a oblíbenou kulturní ikonou 80. let. Poté hrál v několika dalších filmech a televizních pořadech, například ve filmech "Harley Davidson a Marlboro Man" (1991), "Dead Bang" (1989) a "Tin Cup" (1996).

Kromě herecké kariéry sklízel Johnson úspěchy také jako hudebník. Vydal dvě alba, "Heartbeat" (1986) a "Let It Roll" (1989), která zaznamenala mírný komerční úspěch.

Během své kariéry získal Johnson řadu ocenění a uznání za svou práci, včetně Zlatého glóbu za roli ve filmu "Miami Vice". V posledních letech pokračoval v herecké kariéře a objevil se v několika filmech a televizních pořadech, včetně kritikou oceňovaného seriálu "Nashville".

Toni Collette

Toni Collette je australská herečka, zpěvačka a hudebnice. Narodila se 1. listopadu 1972 v Blacktownu v Novém Jižním Walesu v Austrálii. Collette začala svou hereckou kariéru koncem 80. let a proslavila se rolí Lynn Sear v psychologickém thrilleru "Šestý smysl" (1999). Od té doby se etablovala jako jedna z předních hollywoodských hereček a její kariéra trvá již více než tři desetiletí.

Během své kariéry se Collette objevila v mnoha filmech a televizních pořadech, například ve filmech "About a Boy" (2002), "Little Miss Sunshine" (2006), "The United States of Tara" (2009-2011) a "Hereditary" (2018). Za své výkony získala uznání kritiky, včetně Zlatého glóbu a ceny Emmy za roli ve filmu Spojené státy Tarovy.

Kromě herectví je Collette také talentovanou zpěvačkou a hudebnicí. Vydala několik alb a absolvovala turné se svou kapelou Toni Collette & the Finish.

Po celou svou kariéru je Collette silnou zastánkyní osvěty v oblasti duševního zdraví a otevřeně hovoří o svých vlastních bojích s depresemi a úzkostmi. Aktivně podporuje různé organizace zabývající se duševním zdravím, včetně BeyondBlue a Black Dog Institute.

Christopher Pummer

Christopher Plummer byl kanadský herec. Narodil se 13. prosince 1929 v Torontu v kanadském Ontariu a zemřel 5. února 2021. Plummer byl všeobecně považován za jednoho z nejlepších herců své generace a byl známý svou všestranností při hraní různých žánrů včetně dramatu, komedie a muzikálu.

Plummer zahájil svou hereckou kariéru v 50. letech 20. století, kdy účinkoval v různých kanadských inscenacích, a později se proslavil rolí v divadelní inscenaci "The Sound of Music". Poté úspěšně přešel k filmu a televizi, kde se objevil v mnoha populárních filmech, například "Muž, který chtěl být králem", "Návrat růžového pantera", "Uvnitř Daisy Clover" a "Někde v čase".

Plummer byl dvakrát nominován na Oscara a za roli ve filmu "Beginners" získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Získal také cenu Tony za nejlepší mužský herecký výkon ve hře "Barrymore". Během své kariéry byl Plummer známý svými strhujícími výkony a v zábavním průmyslu byl velmi uznávaný.

Kromě herecké kariéry byl Plummer také autorem několika knih, včetně memoárů "In Spite of Myself". Byl také známý svou filantropickou činností a horlivě podporoval různé charitativní účely, včetně práv zvířat a ochrany životního prostředí.

Lakkeith Stanfield

LaKeith Stanfield, narozený 12. srpna 1991, je americký herec, rapper a zpěvák. Narodil se v San Bernardinu v Kalifornii a vyrůstal v oblasti Atlanty. Stanfield zahájil svou hereckou kariéru koncem roku 2000, kdy se objevil v několika nezávislých filmech a televizních pořadech. Širšího uznání se mu dostalo díky roli Dariuse Eppse v seriálu televize FX "Atlanta".

V celovečerním filmu Stanfield debutoval v roce 2013 ve filmu "Short Term 12" a od té doby se objevil v mnoha filmech, včetně "Get Out", "Sorry to Bother You", "Knives Out" a "The Girl in the Spider's Web". Za své výkony sklidil uznání kritiky a byl oceněn za svou všestrannost a herecký rozsah.

Kromě herectví je Stanfield také talentovaným rapperem a zpěvákem a hudbu vydává pod jménem "Kenny Charles". Vyjádřil zájem o hudební kariéru a hovořil o tom, jak využívá své zkušenosti z hudebního průmyslu pro své herecké role.

Na nože - podrobné informace o filmu

Benoit Blanc je fiktivní postava a hlavní hrdina filmu Knives Out. Blanc je jižanský soukromý detektiv, který je najat, aby vyřešil záhadnou vraždu v rodině Thrombeyových. Ztvárnil ho herec Daniel Craig a je známý svým bystrým intelektem, vtipným humorem a jižanským šarmem. Postava Benoita Blanca je poklonou klasickým postavám detektivů z románů Agathy Christie a je široce oceňována pro svůj šarm, vtip a inteligenci. Film sleduje Blanca, který se pohybuje ve složitých vztazích a skrytých motivech rodiny Thrombeyových a zároveň se snaží vyřešit vraždu patriarchy rodiny Harlana Thrombeyho.

Viděli jste film Na nože? Podělte se o své dojmy v diskuzi

Video
Video se připravuje ...

Trailer filmu Na nože Netflix

Fotogalerie
10 fotografií