Bartoška si do společnosti vyrazil poprvé od doby, kdy kvůli zdravotním problémům musel odložit natáčení dvojky Teorie tygra z letošního jara až na podzim. Už na první pohled působil trošku pohuble, dorazil ale v dobré náladě a sršela z něj pozitivní energie. 

Cenu prezidenta dostane Trojan

Prezident karlovarského filmového festivalu na tiskovce slavnostně odhalil logo letošního už 58. ročníku, které dohromady tvoří čtverec a tři kolečka napodobující číslici 58. Bartoška také prozradil, kdo si letos odnese cenu prezidenta festivalu za mimořádný přínos české kinematografii – bude to Ivan Trojan (59). 

Při příležitosti jeho ocenění festival uvede film Karamazovi a v rámci doprovodného programu se v Karlovarském městském divadle uskuteční mimořádné představení monodramatu Žáby, které pro Trojana k jeho 60. narozeninám, jež oslaví 30. června, napsal a režíruje jeho dvorní autor Petr Zelenka (56). Hra měla premiéru letos 19. dubna v Dejvickém divadle.

Bartoška: Nejde o protekci!

Za titulní roli v dramatu Oblomov získal Trojan v roce 2000 Cenu Thálie, za úlohu v představení Dejvického divadla Ucpanej systém pak v roce 2012 Cenu Alfréda Radoka a za roli ve hře Petra Zelenky Fifty Cenu divadelní kritiky 2022. Je také hned sedminásobným držitelem Českého lva.

„Ivan (Trojan) je můj kamarád, takže by si někteří mohli myslet, že je v tom nějaká protekce. Ale on patří nejen k nejobsazovanějším českým filmovým a divadelním hercům, ale je držitelem sedmi Českých lvů a čtyř nominací. Jednu má i za film Karamazovi,“ uvedl Bartoška.

Video
Video se připravuje ...

Ivan Trojan dotočil Docenta 2: Předčí pokračování původní řadu? David Turek

Trojan se dlouhodobě věnuje také rozhlasovému herectví a dabingu. V mateřském Dejvickém divadle si vyzkoušel i post režiséra. Mimo to je patronem neziskové organizace Klub nemocných cystickou fibrózou, jejíž program prezentoval na loňském ročníku festivalu v Karlových Varech a v jejíž prospěch se účastní řady charitativních sportovních akcí.

Pro film jej objevil režisér David Ondříček (54), role neurotického Ondřeje v jeho komedii Samotáři vynesla Ivanu Trojanovi první nominaci na Českého lva. Od té doby se Trojan nejen pravidelně objevuje na filmovém plátně i na nominačním listu výročních filmových cen ČFTA Český lev.

Letošní filmový festival Karlovy Vary se uskuteční ve dnech 28. června až 7. července.

Fotogalerie
30 fotografií