První dva díly minisérie o habsburské panovnici přilákaly k televizním obrazovkám více než dva miliony diváků, a v Rakousku se dokonce dostaly mezi pět nejúspěšnějších snímků tamní veřejnoprávní televize za posledních sedm let. Neméně úspěšný byl tento koprodukční projekt i na Slovensku a v dalších zemích, kam byl prodán.

Není proto divu, že se v jeho natáčení bude pokračovat – po dvou dílech, které se nyní natáčí na Moravě, by měly následovat ještě další dva. A manžela císařovny Františka I. Štěpána Lotrinského si opět zahraje mladý herec Vojtěch Kotek.

Kotek, který už dávno odrostl Snowboarďákům a Rafťákům, přiznal, že pro něj natáčení rozhodně není procházkou růžovou zahradou. Například kvůli honosným barokním kostýmům, které jsou sice na první pohled krásné, ale ve skutečností mají mnoho vrstev. A to v horkém počasí, jaké přineslo už letošní jaro, bylo pro něj skutečným utrpením!

„Měl jsem na hlavě paruku s loknami. Vypadám v tom jako kokršpaněl a je v tom neskutečné vedro. Jako když máte na hlavě kulicha,“ se smíchem připomněl Kotek úskalí svého kostýmu, spravedlivě však dodal, že herečky jsou na tom ještě hůř. Těm se totiž v korzetech prý špatně dýchá.

A i když se oproti první sérii v té druhé vyměnila představitelka titulní role, Marii-Luisu Stockingerovou (26) nahradila o něco starší Stefanie Reinspergerová (31), postava jejího manžela v podání Kotka už nebude jenom mužem nespokojeným se svým společenským postavením, ale získá mnohem více prostoru.

V této druhé sérii se moje postava stává opravdovým hráčem i na politickém poli. Naplno rozvíjí svůj obchodnický talent a financuje válku své manželky Marie Terezie. Ale někdy je v názorech odlišný a to vede k častým hádkám mezi oběma manžely,“ popisuje Kotek, jenž si životní příběh svého hrdiny poctivě nastudoval.

Nové díly by podle ředitele vývoje pořadů a programových formátů České televize Jana Maxy (55) měly být podstatně temnější a dramatičtější, oproti prvním dvěma, které byly v podstatě romantickým příběhem. Děj se bude navíc odehrávat v letech, kdy propukly války o rakouské dědictví, a to právě negativně ovlivňuje vztah Marie a Františka. Na scéně nebude chybět ani Františkova někdejší milenka v podání Táni Pauhofové (35) nebo matka Marie Terezie, kterou i tentokrát ztvární Zuzana Stivínová.

VIDEO: Vojta Kotek: Netušil jsem, že člověka mohou bolet vlasy

Video
délka: 01:14.39
Video se připravuje ...

Vojta Kotek: Netušil jsem, že člověka mohou bolet vlasy 

Fotogalerie
66 fotografií