Minulý rok Zaoralová na slavnostní zahájení dorazila s hůlkou a pohybovala se těžce. "Je to blbý, moc blbý. Po festivalu mě čeká operace a věřím, že to bude lepší. Je možné, že jsem tady letos naposledy. Buď příští rok přijdu po svých, nebo ne," říkala.

A letos se opravdu na červeném koberci neobjevila. "Paní doktorka Zaoralová v Karlových Varech je a nadále pracuje, na festivalu se jako umělecká poradkyně dále podílí. Jen je po zimní náročné operaci páteře stále  v rekonvalescenci, proto má méně náročný program. Chození po červeném koberci a okázalé vystupování z vozu před diváky tentokrát vynechala, ale cítí se dobře a těší se, že se v týdnu ukáže na tradiční média párty," prozradila Blesku tisková mluvčí festivalu Uljana Donátová.

"Víte, já odpočívám prací, to je takový můj hnací motor. Doufám, že každý den zhlédnu aspoň jeden film," říkala loni Zaoralová, což pro legendu karlovarského festivalu jistě platí i nadále.

V Karlových Varech se to celý víkend hemžilo osobnostmi českého i světového showbyznysu, ovšem zajímavé je i to, proč někteří klíčoví lidé chybějí. Zahájení, které bylo poctou zesnulému Miloši Formanovi (†86), by jistě bylo emotivnější, kdyby se ukázala jeho manželka Martina nebo synové Petra a Matěj, a nad faktem, že promítání Formanova legendárního filmu Lásky jedné plavovlásky nedoprovodila delegace v čele s Hanou Brejchovou, která to doma oplakala, se mnozí podivovali...

VIDEO Z LOŇSKÉHO, ZATÍM POSLEDNÍHO ČERVENÉHO KOBERCE EVY ZAORALOVÉ: Možná jsem ve Varech naposledy!

Video
délka: 01:23

Legendární Eva Zaoralová: Čeká mě operace páteře! Možná jsem ve Varech naposledy! redakce Blesk

Fotogalerie
16 fotografií