Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno 18°C

Čaputová versus Pekarová očima Iny T.: Jedna v tom umí chodit, druhá se hledá!

/
 • Jak hodnotí Ina T. vkus dvou výrazných žen-političek?
  7. února 2022 ● 05:00

  Nedávné setkání předsedkyně poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové spolu se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou nebylo jen politickým aktem, nýbrž i střetem módních ambicí různé úrovně úspěšnosti. 

  Zatímco je slovenská hlava státu po více než dvou letech v úřadu proslulá elegantní image, ve které sází na nápadité střihy a rafinované detaily, naše politička se, co se týče odívání, ještě hledá. Jak dopadlo srovnání módního stylu aktuálně nejvýraznější tuzemské političky Markéty Pekarové Adamové se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou?

 • 1.

  Zuzana Čaputová: Ve znamení formálnosti - 1

  Pro společné setkání oblékla slovenská prezidentka pouzdrové černé šaty se stojáčkem přecházejícím do véčkového výstřihu, lemovaného pudrově růžovým, kontrastním akcentem látky končícím u pasu, jež vhodně nabourává tmavý monolit šatů. Střih kopírující siluetu postavy a končící pod koleny se už prakticky stal značkou jejího formálního šatníku, o nějž se nejčastěji stará slovenský návrhář Boris Hanečka. Starorůžové lakované lodičky pak nejen ladí s detailem šatů, ale též opticky prodlužují siluetu.

 • 2.

  Markéta Pekarová Adamová: Kontrast rukávů kýženým efektem nebyl - 3-

  I česká politička zvolila šaty se stojáčkem a mělkým véčkovým výstřihem. Tmavý odstín šatů se snaží vyvážit lesklé, v ramenní kouli nabírané rukávy, které jsou však kontrastem materiálu i barvy návrhářskou chybou, jenž celek tříští. Propastný rozdíl mezi střihem Čaputové a Pekarové představuje i áčkový, nositelce nesvědčící tvar sukně, v němž značně připomíná selku. Ke kolenům zužující se střih by byl o poznání elegantnější, stejně jako klasické lodičky do špičky.

 • 3.

  Zuzana Čaputová: Poker black & white - 1

  Černobílou variaci outfitu zvolila prezidentka na premiéru slovenského filmu Zpráva, na kterou se vydala i se svým přítelem Jurajem. Hedvábná zavinovací košile vyštíhleného střihu s nabíranými rukávy ve vysoké manžetě, zastrčená do objemné šedobílým florálním vzorem puncované sukně, prezentuje ležérnější polohu jejích modelů. Přesto však uhlazenou vytříbenost neztrácí. Černá kabelka s krátkým ouškem, která se na této fotce neobjevuje, stejně jako lodičky do špičky umocňují kontrast fúze black & white, kterou nositelka zvládla umně vybalancovat.

 • 4.

  Markéta Pekarová Adamová: Civilní minimalismus - 3-

  Nesmrtelné kalhoty s cigaretovými nohavicemi, košili nahrazující jednoduchý top a s námořní modří dobře kontrastující pudrově růžové sako. To je minimalismus v podání političky, které pánský stylem inspirované looky sedí. Omylem je jen z módy dávno vyšlé sako bez klopy, jež mělo být nahrazeno klasickou, nadčasovou verzí blazeru, které se módní trendy nedotýkají. A zatímco tmavá kožená kabelka zavěšená na předloktí je dobrou volbou, extravagantní lodičky netradičního střihu na masivním podpatku jsou značně k diskuzi.

 • 5.

  Zuzana Čaputová: V ohnisku pozornosti - 1

  Jako už mnohokrát předtím, i v případě modelu, který oblékla na jmenování nové velvyslankyně, model Čaputové záměrně přitahuje pozornost k horní části těla, aby upozadil spodní část. Tentokrát je v hlavní roli projmuté, křivky trupu kopírující sako s efektním řaseným detailem místo klopy a řadou velkých knoflíků. Černé tubové šaty jsou vhodným, nicméně nevýrazným základem, které sytě zelené sako vhodně osvěžilo a prezidentce svědčí. Tělové lodičky jsou pak skvělým příkladem, kterak si jednoduše prodloužit nohy.

 • 6.

  Markéta Pekarová Adamová: Pokus o eleganci ve sněmovně - 2-

  I model ze schůze poslanecké sněmovny má své nedostatky. Královsky modré šaty mají zajímavý, asymetrický výstřih a vhodný výrazný odstín, avšak příliš vysoko v pase nabíraný střih dodává na objemu a řasená sukně způsobuje beztvarost postavy. Tomu napomáhá i volné černé sako, jež by lépe vyznělo ve světlém odstínu a vypasovaném, linii podtrhujícím střihu. Lakované lodičky na jehle jsou ale tentokrát zdařilou volbou.

 • 7.

  Galerie

  Na další módní výstřelky těchto dvou výrazných žen-političek se můžete podívat do naší galerie...

   

  VIDEO: Blesk Podcast: Návrhář Boris Hanečka promluvil o modelech pro Čaputovou 

  Video
  délka: 42:17.64
  Video se připravuje ...

  Blesk Podcast: Návrhář Boris Hanečka promluvil o modelech pro Čaputovou Jiří Marek

  Fotogalerie
  35 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 19

Pavla Vetešníková: Pani Pekarova nebo Adamova, ani nevi ci je a ke komu patri
Je zla, jako cerna kralovna v pohadkach. Neschopna a uklizena do bohuzel funkce, ponevadz jinou jako ministrine by nezvladla.
Je skoda ji vyplacet penize za to, kdo mluvi u pultiku a kdo se ma na vystup pripravit

(22. 03. 2022 20:25)

Pollo: Tak jestli tvoje stračena mluví, začni si píchat něco jiného.

(09. 02. 2022 09:35)

zlymikes: Pohled očí pekařky mi připomíná naši stračenu, když promluví, je to potvrzeno.

(08. 02. 2022 20:30)

oltec: Čaputova je jak selka ať na sebe dá co chce a ta druhá má neforemnou postavu

(08. 02. 2022 08:16)

andorea: Obě tragédie. A nemyslím tím šaty...

(07. 02. 2022 18:56)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy