Silná herecká zodpovědnost přiměla herečku opustit po 81 dnech Všeobecnou fakultní nemocnici. Sanitka ji odvezla rovnou na »plac«. Nohy ale měla pořádně roztřesené a sil po třech operacích málo.

"Nevím, jak se dnes do té Kekulové strefím," přiznala Jirásková v domečku u ruzyňské věznice, kde si podle scénáře začala milostný vztah s hrobařem ztvárněným Ladislavem Trojanem (76). Ten si ji v 5. řadě seriálu dokonce vezme.

Dopoledne vyzvedla statečnou herečku v nemocnici sanitka. Ta vynaložila všechny síly, aby mohl režisér Jiří Adamec 4. řadu seriálu, který Nova začíná vysílat už nyní, dokončit.

Fotogalerie
3 fotografie

"Tři operace. Léto v nemocnici. Tohle jsem nečekala. A ještě kvůli mně byly nervy s dalším pokračováním seriálu. Nemám z toho vůbec dobrou náladu," nechala se slyšet Jirásková. "Vypadám hrozně, vím. To víte, stará nemocná ženská, s tím už nic nenadělám," postěžovala si Blesku herečka, kterou v úterý role paní Kekulové stála všechny fyzické a duševní rezervy. Svému slibu režiséru Adamcovi ale dostála. A přestože se scéna natáčela 15krát po sobě, i přes obrovskou únavu a bolest natáčení zvládla.

Zatímco Jirásková točila v Ruzyni, Jiřina Bohdalová s Petrem Nárožným natáčeli další scény pro Pojišťovnu v Berouně. "Řekněte Jiřině, že na ni myslím a že se za ní přijdu podívat," vzkázala kamarádce po Blesku Bohdalová.