Už koncem srpna musela Urbanová na doporučení lékařů zrušit všechny svoje koncerty a účinkování v divadle. A to vše na dobu neurčitou. Podle informací Aha! pěvkyně razantně zhubla a její subtilní páteř přestala najednou unášet její mocný hlas. Lékaři a především Urbanová doufali, že vše napraví rehabilitace, fyzioterapie, pravidelný pohyb a kapačky. Veškeré toto úsilí ale bylo málo.
Zavolala sanitku
Naopak se vše zhoršovalo a nakonec si v Plzni, kde žije, musela diva zavolat sanitku. Bolesti ji už natolik paralyzovaly, že nemohla udělat ani krok, sedět, ležet.
Eva Urbanová na posledním rozloučení se Zagorovou: Musím jít podpořit Štefana David Turek, Elmer Carvalho
Koncerty v únoru
„V únoru bychom už rádi začali fanouškům nahrazovat zrušená vystoupení. Bylo jich na pětadvacet. Eva je ale velice statečná a velká bojovnice, takže její hlas bude za chvíli zase bortit operní sály,“ řekl Aha! Evin manažer Tomáš Ságl, který Urbanové produkoval i letošní megakoncert v 0₂ areně.
Ocenění z rukou ministra
Byl to právě Evin manažer, který za divu převzal z rukou ministra zahraničí Lipavského prestižní mezinárodní ocenění Gratias Agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí. „Byl jsem na Evu pyšný jako páv. Těším se, až bude zase bortit operní sály,“ říká Ságl.