„Dnes v poledne nás opustil po kruté a intenzivní nemoci v jedné z pražských nemocnic emeritní sólista baletu Národního divadla Vlastimil Harapes,“ potvrdil tiskový mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Podle dostupných informací naposledy vydechl v pražské nemocnici na Karlově náměstí, kde byl před týdnem hospitalizován kvůli silnému kašli.

Baletního mistra ovšem trápilo zdraví dlouhodobě, hlavním důvodem byla jeho náročná profese, kvůli které si přivodil nejedno bolestivé zranění, a často ho trápily i únavové zlomeniny. „Především to odnášely holenní kosti z přetížení. Absolvoval jsem hodně premiér, hodně jsem skákal, hodně jsem zvedal, prostě jsem to přeháněl. Rok a půl jsem se musel léčit, až se kosti zase zvápnily,“ prozradil v roce 2016.

V roce 2008 musel oblíbený tanečník podstoupit operaci páteře, protože mu ochrnula ruka. V roce 2017 Vlastimil Harapes podstoupil výměnu kyčelního kloubu a podstoupil rehabilitace v Lázních Bělohrad.

Obavy o Harapesovo zdraví se ovšem začaly objevovat záhy po úmrtí jeho exmanželky Hanky Zagorové (†75), uzavřel se totiž do sebe a nechtěl s nikým komunikovat. „Úplně se vytratil ze společenského života,“ uvedl tehdy jeden z jeho přátel.

Video
Video se připravuje ...

Vlastimil Harapes: Už mám odpor k pohybu, bylo ho dost! Hana Höschlová

Fotogalerie
43 fotografií