Romantická komedie snad alespoň trochu oživí stojaté vody nabídky filmů v našich kinech. Neotřelý kulinářský snímek ukrajinské kinematografie sází nejen na téma silných žen, jež si jdou za svým snem, ale také zdůrazňuje důležitost tradic, autenticity a prolínání minulosti se současností.

Ukrajinské hodnoty

V kině Atlas vystoupila hlavní hrdinka Iryna Kudashova (24), kterou doprovodila ukrajinská modelka a influencerka Victoria Maremukha, jež má jen na instagramu přes půl milionu sledujících. Krásná brunetka si ve filmu zahrála samu sebe.  Za trochu jiným žánrem vyrazil Zdeněk Podhůrský (65) s přítelkyní. Vzhledem k povaze filmu nesměl chybět ani poslední vítěz pořadu Peče celá země Vojtěch Vrtiška (21). Slavnostní večer se samozřejmě nesl v duchu ukrajinských hodnot a filmu se nevyhnula ani stále probíhající válka.

Video
Video se připravuje ...

Vítěz Peče celá země Vojta: Velikonoce moc nemusím! Luboš Procházka, Daniel Kristl

Jeden z herců zemřel ve válce

Velmi emotivní projev měla před premiérou právě Victoria, jež zavzpomínala na zesnulého kolegu, který si ve filmu zahrál roli kuchaře Phila. Nadaný herec a dabér Pavlo Lee byl také velký vlastenec. Dobrovolně se přihlásil na frontu, kde na jaře v roce 2022 padl. Celý štáb mu vzdal hold kyjevskou slavnostní premiérou, která se symbolicky konala v den druhého výročí jeho smrti.

Snímek, jenž do našich kin vstoupí 2. května, má už za sebou dvě významné pocty. Získal hlavní cenu na francouzském festivalu filmů o gastronomii Silence ça Touille Movie & Food Festival Locronan 2023 a ve Varšavě zahajoval Festival ukrajinského filmu.

Fotogalerie
29 fotografií