Dvacetivteřinové video, které začalo odpočítáváním a končilo podivným symbolem, opravdu nebylo součástí strategie festivalu. „Situaci prověřujeme a zjišťujeme, co se přesně stalo,“ říká Tomáš Pokorný, jeden z hlavních koordinátorů festivalu.

„Museli to být profíci. Nevíme, co tím vlastně chtěli říct,“ dodává Pokorný. K hackerskému vysílání se zatím nikdo nepřihlásil. Vzhledem k tomu, že se stejný symbol začal objevovat na plakátech i jinde po Česku, zřejmě půjde o předem připravenou kampaň.

Fanoušci kapely Slipknot, během jejíž show se symbol objevil, byli velmi překvapeni. „Jsem velká fanynka kapely Slipknot a znám fakt všechny jejich písničky a klipy. Proto mě před jejich koncertem překvapilo tohle video, které ke kapele vůbec nepatří. Jestli se jim tam fakt někdo naboural a pustil si tam vlastní video před 40 tisícema lidí, tak to klobouk dolů,“ smála se celému incidentu jedna z tuzemských fanynek Slipknot.

Zatím se k celému hackerskému vysílání na jednom z nejpopuloárnějších festivalů nikdo oficiálně nepřihlásil. Ale stejný symbol, jaký se objevil na konci videa, se v posledních týdnech začal objevovat po celé republice na desítkách billboardů, plakátech a dalších nosičích. Zřejmě tedy půjde o nějakou předem připravenou kampaň. Kdo za ní stojí, ale zatím není jasné.

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Zástupci Colours, Rock For People, Metronome a Hradů CZ o létě 2021. Budou se festivaly konat? Jiří Marek

Fotogalerie
19 fotografií