Ondřej Brzobohatý v rozhovoru pro Blesk přiznal, že mezi jeho koníčky patří i drag queen. To je většinou muž, který svým oblečením i chováním karikuje ženu, buď pro zábavu, nebo s uměleckým cílem. „V tomto duchu jsme zorganizovali mnoho večírků, dokonce i v New Yorku rok po našem sňatku, což byl zrovna Taťánin nápad. Byli jsme všichni převlečeni do dragu a ona se rozhodně netvářila, že by s tím měla problém,“ prozradil muzikant s tím, že právě z večírku v New Yorku existuje i jejich společná fotka v převlecích.

„Ale prosím vás, v té žalobě je to vykresleno tak, jako bych se v převlečení choval jako nějaké úchylné monstrum. To je naprosto absurdní,“ dodal s tím, že kvůli své zálibě musel vyhledat i sexuoložku. „Byl jsem k ní Taťánou vyslán, přesněji řečeno. Šel jsem tam, protože jsem jí chtěl dokázat, že má záliba v převlékání nemá nic společného s mou orientací, jak se Taťána bála. Zároveň si chtěla potvrdit, že to není dědičné.“ 

A právě tato slova se velmi dotkla Tomáše Stupky. „Velmi mě to překvapilo. Ani ne z pohledu Hlasu proti násilí, ale byl jsem také bývalý delegát České republiky do OSN, a proto mě velmi překvapilo, že paní Kuchařová, která je ambasadorkou SDG z Ministerstva zahraničních věcí, by něco takového řekla a hlavně by se vyjadřovala a působila takhle homofobně,“ uvedl v rozhovoru pro Expres.cz na adresu Kuchařové.

„To není jenom transfobní, to je vyloženě homofobie. Poslala svého manžela na sexuologii jenom kvůli tomu, že chce dělat drag queen. To mi přijde opravdu úplně šílené a rozhodně bych chtěl vyjádřit svoji podporu Ondřejovi. Prostě be yourself, ať si každý dělá, co chce,“ pokračoval Stupka s tím, že už začal komunikovat i s Ministerstvem zahraničích věcí, jestli je důvodné, aby Kuchařová dál působila na půdě OSN.

„Lidé, kteří používají v roce 2023 slovo sexuální deviace vůči tomu, že se někdo převléká za ženu a chodí v kostýmu, mi přijdou absurdní a do demokratické společnosti toto nepatří. Nebo ať si to říká, ale nereprezentuje pak český stát na mezinárodních akcích,“ dodal Stupka.

Na jeho výroky zareagovala i sama Táňa Kuchařová, která se původně do vyřešení církevního sporu k ničemu vyjadřovat nechtěla. „Tohle je příliš vážné téma, abych ho nechala bez reakce, byť se snažím dodržet to, že se do anulace církevního sňatku nebudu vyjadřovat,“ uvedla na instagramu.

„Kyberšikana, které teď čelím, má několik rovin. Jednou z nich je obviňování z homofobie. Právě tahle část se mě obzvlášť dotýká. Mám za sebou 15 let práce v neziskovém sektoru a 8 let práce na poli lidsko-právním. Bojuju za práva žen, menšin, podporuju manželství pro všechny. I o přijetí Istanbulské úmluvy se nebojím mluvit nahlas,“ prozradila, čemu věnuje svůj čas, a dodala, že stačil jeden rozhovor a vše je pryč. „Nikdo neviděl můj text, ale každému je vše hned jasné. Důkazy nikdo nepotřebuje. Obzvlášť mě to mrzí u lidí, od kterých bych čekala víc,“ napsala a označila právě Kryštofa Stupku, zřejmě aby mu její slova neunikla.

A to se skutečně stalo. „Děkuji za tohle vyjádření, jsem rád, že se to vyjasnilo. Mluvil jsem v emocích,“ odpověděl Táně v komentářích s tím, že se k tomu raději vůbec neměl vyjadřovat.

Video
délka: 00:37.08
Video se připravuje ...

Kuchařová v církevní žalobě napadá exmanžela! Ondřej Brzobohatý kontruje: Ano! Rád se převlékám za ženu! »Je to hra! Nic víc!« Blesk TV

Fotogalerie
36 fotografií